پرش به محتوا

گفتگو با نماینده جبهه خلق برای آزادی فلسطین

جبهه خلق برای آزادی فلسطین: عمق اسرائیل زیر ضربات مقاومت است
یکی از رهبران جبهه خلق برای آزادی فلسطین تاکید کرد که عمق اسرائیل زیر ضربات مقاومت است.توقف جنایات در بیت المقدس کلید آرامش است.
«هانی الثوابته» از رهبران جبهه خلق برای آزادی فلسطین در گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد: ملت فلسطین در هر مکانی حامی و یاور بیت المقدس است و این پس از آن است که دنیا در قبال اقدامات تروریستی اسرائیل و آنچه نظامیان این رژیم و شهرک نشینان علیه ملت ما در بیت المقدس روا داشتند، تماشاگر ماند.

الثوابته این سوال را مطرح کرد که« آیا ما باید منتظر می‌ماندیم تا دنیا از خواب  غفلت در قبال تحولات بیت المقدس بیدار شود یا با خون و جانمان برای حمایت از بیت المقدسی‌ها وارد عمل می‌شدیم؟»

وی بیان کرد: آنچه رخ داد این است که فلسطینی‌ها در هر مکانی دست به انتفاضه زدند تا این رژیم و طرح‌های آپارتایدی آنرا علیه ساکنان بیت المقدس، به شکست بکشانند. شهر بیت المقدس پایتخت همه آزادگان دنیاست و تنها به فلسطینی‌ها و اعراب مربوط نیست و پایتخت زمین و آسمان و پایتخت قلب‌های همه آزادگان دنیاست.

الثوابته از واکنش کشورهای عربی و منطقه‌ای در قبال تحولات بیت المقدس هم سخن گفت و اعلام کرد که نقش فعالی از سوی کشورهای اطراف مشاهده نشد.

الثوابته گفت: ما به این نبرد وارد شدیم پس از آنکه دریافتیم که نقش کشورهای عربی اطراف و جامعه جهانی در حد مناسب نیست و بسیار ناچیز و محکومیت‌های صرف و خجالت آور سبب توقف هجمه اسرائیلی‌ها به بیت المقدس نخواهد شد.

وی درباره دوره کنونی از نبردی که مقاومت وارد آن شده است، هم بیان کرد: آنچه مقاومت وارد آن شده است در راستای تاکتیک‌هایی است که اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت با اجماع فلسطینی آنرا مورد بررسی قرار داده است که دربردارنده پیام و ضربات مهلک به اسرائیل است.

الثوابته از هدف قرار گرفتن عمق اسرائیل در این دور از درگیری سخن گفت و اعلام کرد: اشغاالگران قلب ملت فلسطین یعنی بیت المقدس را نشانه گرفته‌اند و از این رو همه شهرهای اسرائیل که در سرزمین ما ایجاد شده‌اند در متن درگیری هستند و مقاومت فلسطین می‌تواند که به عمق اسرائیل در صورتی که به مبیت المقدساتش درازدستی شود، برسد.

وی درباره شروط مقاومت برای توقف این دور از درگیری هم تاکید کرد: توافق بر این است که همه اقدامات اشغالگران در بیت المقدس در وهله اول متوقف شود. اسرائیل مسئول تعدی به ساکنان بیت المقدس و محله «الشیخ جراح» و بخش قدیمی بیت المقدس و مسجد الاقصی است.

الثوابته در پایان گفت: مقاومت درحال نبرد تمام عیار با اشغالگران است و ما می‌دانیم که اشغالگران در برابر ضربات مقاومت به زانو در می‌آیند و عقب خواهد نشست.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: