پرش به محتوا

روسیه: جرج سوروس کشورها را بی ثبات می‌کند

روسیه: جرج سوروس برای بی‌ثبات کردن کشورهای دنیا تلاش می‌کند

روسیه گفته میلیاردر آمریکایی و مدیر بنیاد «جامعه باز» برای بی‌ثبات کردن کشورهای دنیا تلاش می‌کند.«نیکلای پاتروشف»، رئیس شورای امنیت روسیه از نقش «جرج سورس»، میلیاردر آمریکایی و رئیس هیئت مدیره بنیاد «جامعه باز» در بی‌ثبات کردن دولت‌های دنیا انتقاد کرده است.

اسپوتنیک نوشته «جرج سوروس» صدها میلیارد دلار برای شکل دادن به گفتمان‌های سیاسی در بسیاری از کشورها هزینه کرده است.

روسیه در سال ۲۰۱۵ فعالیت‌های «بنیاد جامعه باز» را تهدید علیه امنیت ملی و قانون اساسی این کشور ارزیابی کرد و آنها را ممنوع کرد.

پاتروشف ادعا کرده جرج سوروس و بنیاد جامعه  باز، بدون شک در ناآرامی‌های سیاسی که سال گذشته در آمریکا اتفاق افتاد نقش داشته است.

او گفت: «همان‌طور که می‌دانید کسی که باد بکارد طوفان درو خواهد کرد. همان بنیاد سوروس که در انقلاب‌های رنگی در خارج از آمریکا نقش داشته برنامه‌ای برای دست کشیدن از پروژه‌هایش ندارد..»

پاتروشف در بخش دیگری از اظهاراتش خاطرنشان کرده کشورهای غربی بر اساس گزارش سازمان‌های غیردولتی اقدام به تحریم کشورها یا اقدام نظامی علیه آنها می‌کنند.

وی اشاره کرد در سوریه سناریوی مشابهی اتفاق افتاده و آمریکا و متحدانش بر اساس گزارش‌های منتشرشده از سوی گروه «کلاه سفیدها» اقدام به حمله به سوریه کرده‌اند.

او تأکید کرد: «امروزه، جلوگیری از این بی‌قانونی یکی از وظایف کلیدی کشورهای مستقلی است که نمی‌خواهند بر اساس قوانین تحمیل‌شده از بیرون زندگی کنند.»

خبرگزاری اسپوتنیک نوشته بنیاد جامعه باز از اواسط سال ۲۰۱۰ اقدام به تأسیس دفاتری در سراسر دنیا از اروپا گرفته تا آسیا و آفریقا کرده است.

«نیکولای پاتروشف» سال گذشته هم در مصاحبه‌ای گفته بود وزارت خارجه آمریکا، نمایندگی ایالات متحده برای توسعه بین‌المللی، شورای روابط خارجی آمریکا، نهاد‌های غیردولتی پیشرو در این کشور مانند مؤسسه دموکراتیک ملی برای امور بین‌المللی، مؤسسه بین‌المللی جمهوری‌خواهان، موقوفه ملی برای دموکراسی، اندیشکده روسیه مدرن، بنیاد جامعه باز یا بنیاد سوروس و بسیاری دیگر نهادهایی هستند که برای ناآرام کردن روسیه فعالیت می‌کنند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: