کوبا, تاریخی, سرتیتر

نوع متفاوتی از برگزاری جشنواره اول ماه برای کارگران کوبا

Cubaci

گرانما ارگان کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا.

این یک واقعیت است که ما کوبایی ها با کمال میل خواستار برگزار کردن مراسم راهپیمایی اول ماه  مانند سال ۲۰۲۰ هستیم، از سوی دیگر این نیز یک واقعیت است که ما به خاطر پاندمی مجبور هستیم در خانه‌های خود بمانیم اما این  مانع نمی‌شود که جشنواره جهانی اول ماه مه را که قدمتی بیش از یک قرن دارد در محیط کار و در کنار خانواده برگزار نکنیم.


ایجاد تحولات جدید در بخش اقتصادی و کوبا اتخاذ تدابیری برای بنگاه‌های اقتصادی سوسیالیستی که به آنها استقلال بیشتری در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی می دهد و به کاربردن یک سیاست جدید تکمیلی برای بخش غیر دولتی و به عهده گرفتن وظایف سازماندهی مجدد برای اصلاح دستمزدها و تصمیم گیری های جدید به نفع بخش های کشاورزی تنها چند نمونه از فرصت های جدید توسعه برای اقتصاد کوبا و نیروهای تولیدی آن می باشد
با توجه به عطش حضور مردمی در برگزاری راهپیمایی اول ماه مه در یک جشن مشترک، فدراسیون اتحادیه کارگری کوبا خواستار برگزاری مراسم بزرگداشت اول ماه مه به شکل مجازی در خانه ها و محل کار شده است.
این تصمیم در در بردارنده میل مردم کوبا برای نشان دادن حمایت خود  از انقلابشان می باشد.
مردم کوبا دلایل زیادی برای جشن گرفتن دارند، این کشور در برابر محاصره و تحریم های اقتصادی، تجاری و مالی اعمال شده توسط دولت ایالات متحده و دولت ترامپ که شامل ۲۴۲ اقدام خفه کننده می باشد از خود مقاومتی چشم گیر نشان داده است.

شیوع بیماری پاندمی همه گیر کووید ۱۹ که حتی قدرتمندترین اقتصادهای جهان را نیز متزلزل کرده است، برای جزیره ای کوچک که از منابع طبیعی زیادی برخوردار هم نیست بسیار گران تمام شده است. این بیماری به توسعه کشور ضربه زده و توانایی های مالی آن را محدودتر کرده است عواقبی که این بیماری برای کوبا داشته است  بسیار گسترده بوده، بالا رفتن قیمت ها کاهش قدرت خرید دستمزد ها همچنین فلج و یا قطع کردن روندهای تولید در بخش صنعتی بخشی از این آسیب هاست.


همانگونه که خواسته‌های اتحادیه سراسری کارگران کوبا بر آن تاکید می کند در این روز پرولتاریا کمونیستهای کوبا با برگزاری کنگره هشتم حزب کمونیست کوبا گام مهمی در جهت خواسته های مردم این جزیره برداشتند. کارگران و کمونیست های کوبایی در هنگام برگزاری کنگره هشتم خود با چنین چالش‌هایی روبرو شدند.
یک کنگره بسیار مهم و پر معنا کنگره ای که رهبران با تجربه مسئولیت های خود را به نسل جوان تر منتقل کردند نسل جدیدی که با تحسین مبارزات انقلابی کوبا در سیرا پا در رکاب رهبران قبلی انقلاب نهاد است.


آنها با برگزیدن رویکرد هایی مانند انتقاد و انتقاد از خود مسیر رهبران انقلابی کوبا را ادامه خواهند داد.
یکی از راه های نوآورانه حاکمیت جدید افزایش اعتماد بر نیروی خودی است ما باید با تکیه بر نیروی داخلی فرا بگیریم که  با دست های خود آینده خود را بسازیم – همانطور که فرمانده فیدل کاسترو و فرمانده رائول کاسترو بارها بر آن تاکید کرده اند.
ترجمه آزاد از میم الف