رسانه ها, سرتیتر

هشدار، مقدمه چینی برای آغاز حمله و جنگ افروزی در اکرائین و میانمار.

از چند هفته گذشته حکومت دست نشاندهی آمریکا و آلمان اکرائین که دارای روابط گسترده با پیمان امپریالیستی ناتو می‌باشد به دستور امپریالیسم آمریکا و متحدین اروپایی اش دست به تحرکات و تحریکات گسترده‌ای علیه روسیه زده است.

نقض دائم آتش بس که در پیمان مینسک قید شده توسط ارتش و شبه نظامیان فاشیست اکرائینی موجب ایجاد ترس و واهمه در ساکنان روسیه شرق اوکراین گردیده.

روسیه اعلام کرده است که برای دفاع از جامعه روس الاصل و شهروندانش به خود تردیدی راه نخواهد داد و بر اساس اخبار و گزارش‌های رسیده تحریکات طرف اکرائینی و ناتو در روزهای اخیر در کنار پروپاگاندای گستردی توسط رسانه های آمریکایی مانند سی ان ان در بخش بین المللی اش با صحنه سازی ها هالیوودی با هدف نشان دادن آمادگی ارتش اوکراین برای حمله به شرق این کشور را که رئیس‌جمهور این کشور هم در کنار خبرنگار سی ان ان وارد سنگرهای از پیش آماده شده و با سربازان و نیروهای نظامی مستقر در منطقه وارد گفتگو و از آنان تکریم کرده و آن را تشویق به جنگ و دفاع از میهن می کند.

از سوی دیگر در هفته های اخیر شاهد اعتراضات گسترده ای در کشور میانمار هستیم که پس از کودتای نظامیان توسط بخشی از جوانان کشور صورت می‌گیرد و این اعتراضات به شکلی کاملاً سازماندهی شده و از قبل برنامه‌ریزی شده در سرتاسر کشور بویژه در شهرهای بزرگ صورت می پذیرد.

شباهت این تظاهرات با اعتراضات مشابه در یوگسلاوی سابق و کشورهایی که در آن انقلابات رنگی صورت گرفته مانند اوکراین غیرقابل چشم پوشی است، هر روز شاهد پخش اخبار غیر قابل تایید مانند کشته شدن صدها و ده‌ها نفر از مخالفان در میانمار هستیم بدون آنکه سند و مدرکی برای این ادعاها ارائه شود. دستگاه ژورنالیستی و رسانه‌ای امپریالیسم مشغول ساختن شیطان جدیدی در منطقه شرق آسیا هستند تا به این بهانه پای خود را با منطق باز کرده و خاورمیانه جدیدی از لحاظ بی ثباتی و جنگ افروزی در منطقه شرق آسیا ایجاد کنند.

در حالی که سالیان سال اقلیت مسلمان میانمار توسط نظامیان این کشور سرکوب و کشتار می شدند رسانه‌های غربی کوچکترین توجهی به سرنوشت این افراد بی پناه نداشتند تا اینکه آنها به پتانسیل سواستفاده از مشکلات مسلمانان با نژاد پرستان بودائی حاکم پی بردند و تلاش کردند با بوجود آوردن داعش جدیدی در میانمار و بنگلادش جبله جدیدی علیه چین بگشایند که با درایت جمهوری خلق چین و هند تا حدودی مشکل تحت کنترل درآمد ، اما نحوه و سیستم گزارش دهی از میانمار شباهت بسیار زیادی به سیستم گزارش دهی در لیبی در دوران قذافی و جنگ سوریه دارد در لیبی و سوریه نیز با پخش اخبار دروغ و کاملاً ساختگی از قذافی و بشار اسد شیاطین جدیدی ساختند که کاری به جز خونریزی و آدم خواری و قتل‌عام مردم خود ندارد این وضعیت هم اکنون در میانمار نیز تکرار می‌شود.

امپریالیست ها و رسانه های تحت کنترل آنها همانطور که در عراق دروغ گفتند در سوریه و در لیبی این هنر دروغگویی را به اوج خود رساند در میانمار نیز می کوشند که کودتاچیان نظامی که معلوم نیست به کدام جناح های بین المللی تعلق دارند یا دیکتاتور‌های قائلم به ذاتی هستند را بهانه‌ای برای ورود به آسیای جنوب شرقی و راه اندازی جنگ در مرزهای چین کنند.

چین در منطقه منافع زیادی دارد و به فعالیت‌های اقتصادی گسترده‌ای مشغول است و از کودتا استقبال نمی کند و خواستار ایجاد آرامش و عدم دخالت خارجی و در برابر سیاست تهاجمی حقوق بشری غرب از خود رفتاری متمدنانه نشان می‌دهد و متوجه است هر نوع روغن ریختن بر آتش اختلافات می‌تواند منطقه را به آتش بکشد بدون آنکه کمترین سودی برای مردم منطقه داشته باشد و فقط موجب ویرانی و گشودن جای پای امپریالیسم در منطقه می‌شود.

آمدن و رفتن آنگ سان سوچی موجب بهتر شدن شرایط اجتماعی و اقتصادی مردم میانمار نشد و زندگی پیمانان و اقلیت ها را بدتر هم کرد و کودتا هم بجز بدتر کردن وضعیت اثر دیگری نخواهد داشت اما این نباید هرگز مجوزی برای دخالت خارجی شود تا وضعیت را از آنچه که هست بدتر کند.

علی رغم تلاش های جمهوری خلق چین برای ایجاد آرامش در همسایه جنوبی و ایجاد فضای گفتگو مابین کودتاچیان و اپوزیسیون رسانه های غربی و کشورهای اروپایی و آمریکا تمامی تلاش خود را برای تحریک اپوزیسیون حمایت از آن و دامن زدن به درگیری‌ها و اغراق در اخبار غیر قابل تائید ادامه می‌دهند

بویژه اخیرا شاهد افزایش فعالیت‌های ان جی او ها و بنیان‌های حقوق بشری برای فراهم کردن مقدمه حمله به میانمار هستیم، قصه ای آشنا از تجارب «بهار ننگین عربی» و انقلابات رنگی در مصر و اکرائین.

در همسوئی با تحولات اخیر رئیس کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه (۱۳ آوریل) بدون ارائه کمترین سند و مدرکی درباره احتمال وقوع جنایت علیه بشریت در میانمار هشدار داد و آن را به شرایطی مشابه جنگ در سوریه تشبیه کرد.

به گزارش شبکه خبری سی ان ای سنگاپور (CNA)، در بیانیه ای که دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز منتشر کرد آمده که این سازمان از تمام کشورها می خواهد تا اقدامی فوری و قاطع درباره متوقف کردن رهبران ارتش میانمار که از اول فوریه در کودتایی قدرت را در این کشور بدست آوردند، اتخاذ کنند.

میشل باشله ، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در این بیانیه اعلام کرد: » نگرانم شرایط در میانمار به سمت مناقشه ای مانند آنچه در سوریه اتفاق افتاد پیش برود.

میشل باشله که نقش مهمی در دروغسازی در مورد ونزوئلا و بولیوی داشته است ( بدون نامبرده از دلایل واقعی راافتادن جنگ در سوریه و نقش آمریکا، عربستان، قطر و ترکیه در بوجود آوردن داعش و تروریست‌های اسلامی) با اشاره به شروع جنگ داخلی در سوریه که در طول یک دهه گذشته نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر کشته بر جای گذاشت و موجب فرار و مهاجرت ۶ میلیون نفر از این کشور (سوریه) به کشورهای دیگر شد افزود: دولت ها نباید اجازه دهند اشتباهات مرگبار گذشته در سوریه و یا در هر نقطه دیگر دوباره اتفاق بیافتد.» در اینجا خانم باشله رسماً درخواست دخالت دولت‌های خارجی منظور دارو دسته حقوق بشری آمریکا را می‌کند!

در ادامه خبر آمده، به گزارش گروه محلی ناظر در میانمار، از زمان شروع این کودتا در ماه فوریه دستکم ۷۱۰ غیرنظامی از جمله ۵۰ کودک تا روز دوشنبه در این کشور کشته شدند. تاکنون دستکم ۳ هزار و ۸۰ نفر در سراسر کشور بازداشت شدند و ۲۳ نفر شامل ۴ نفر معترض و ۱۹ نفر متهم به جرایم سیاسی و جنایی در دادگاه های مخفی در این کشور به مرگ محکوم شدند.

گروه محلی نظر در میانمار؟ دیده بان حقوق بشر سوریه؟ منابع موثق در لیبی؟ ساخته دست امپریالیسم جنگ طلبند و نقش موثری در ساختن داستان تجاوز های دسته جمعی در لیبی، تجاوز به زنان در کوبا توسط ارتش عراق، کودک کشی و شکنجه در سوریه و قتل عام ها و بمب‌های بشکه‌ای و بمباران شیمیائی که هرگز اتفاق نیفتادند دارند. بلعکس فعالانه در پنهان کاری تجاوزات امپریالیستی و قتل عام های واقعی توسط ارتش آمریکا و متحدانش در عراق و افغانستان که در ویکی لیکس افشا شد، دانشکده افسری در نزدیکی بغداد توسط داعش و بی خطر نشان دادن کلاه سفید‌های القاعده و جنایات اسرائیل و کمونیست و کارگر سوزی توسط فاشیست‌های اکرائینی شرکت دارند.

سناریوی راه انداختن جنگ منطقه ای به بهانه جلوگیری از جنگ داخلی

رسانه های حاکم در جهان تحت کنترل امپریالیسم آمریکا می نویسند: « گزارش ها حاکی از آن است که میانمار در آشوب و هرج و مرج است و اقتصاد این کشور از زمان کودتای ماه فوریه فلج شده است. از سوی دیگر گروه های شورشی مسلح قومی در هفته های اخیر با ارتش و پلیس درگیر شدند و ارتش با حملات هوایی که منجر به آوارگی هزاران غیرنظامی شد به این اقدامات پاسخ داده است که موجب افزایش نگرانی ها از رفتن میانمار به سمت جنگ داخلی وسیع تری شده است.»

احتمالا مانند سوریه و لیبی تصاویر و فیلم های ساختگی که در استودیو های اندونزی، تایلند و تایوان تهیه شده اند در شبکه‌های اجتماعی منتشر میشود که نشان‌دهنده که اجساد، شکنجه افراد و قتل عام کودکان است، خب پس وقتش رسیده سازمان ملل در اولین فرصت شرایط را برای دخالت در میانمار فراهم آورد آنهم برای تحریم و سپس دخالت نظامی.

چون چین و روسیه احتمالا بخاطر تجارب تلخ گذشته هردو پیشنهاد را وتو خواهند کرد انگشت اتهام حمایت از کودتا نظامیان بسوی آنها نشانه خواهد رفت و گام بعدی سرهم بندی کردن لشکری از کشورهای ترانس آتلانتیک و آنگلوساکسون به فرماندهی آمریکا برای حمله از تایلند به میانمار خواهد بود.

هشیار باشیم بدنبال هر تیله ای که فقط مهر اعتراض و خیابان روی آن است روان نشویم !

میم الف