تاریخی, سرتیتر

کوبا: بدرود رمزی کلارک!


گرانما ارگان کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا

پیام تسلیت کوبا و ونزوئلا به مناسبت درگذشت رمزی کلارک داستان کل سابق ایالات متحده آمریکا.

آقای رمزی کلارک وکیل مشهور در سن ۹۳ سالگی درگذشت مردم کوبا نام و یاد او گرامی داشته و کمک‌های کلارک در جهت آزادی پنج کوبائی اسیر در آمریکا و بازگرداندن فرزند الیان گونزالس را فراموش نمی‌کنند.

رئیس جمهور کوبا میگوئل دیاز-کانل برمودز در حساب توئیتر خود نوشت: «ما از درگذشت رمزی کلارک ، دادستان کل سابق صادق آمریکا و متحد کوبا را كه در مبارزات سرنوشت ساز ما را همراهی كرد و در مقابل بی عدالتی های بزرگی كه كشور وی در جهان مسئول آن بود کوتاه نیامد ، ابراز تأسف می كنیم. . کوبا به او ادای احترام می کند. »

پیام مشابهی نیز توسط وزیر امور خارجه برونو رودریگز پاریلا منتشر شد، او در بخشی از این پیام گفت: «ما عمیقاً به خانواده و دوستان رمزی کلارک سیاستمدار و فعال آمریکایی تسلیت عرض می‌کنیم. کارنامه بی عیب و نقص وی در دفاع از عدالت شایسته‌ی احترام و تحسین است.»

فرناندو گونزالس از رمزی کلارک به دلیل برخورد شجاعانه اش در مبارزه برای آزادی پنج اسیر کوبائی در آمریکا در یکی از سفرهای آمریکایی به کوبا تشکر کرد. (عکس: Juvenal Balán)
کوبائی از این وکیل مشهور که در سن ۹۳ سالگی درگذشت بخاطر حمایتش در مبارزه برای آزادی این پنج نفر و بازگشت کودک الیان گونزالس تقدیر می‌کنند. کوبا به دلیل رفتار انسانی و شجاعانه آقای کلارک ،در سال ۲۰۱۳ مدال دوستی را به او اعطا کرد.

وزیر خارجه ونزوئلا ، خورخه آریرازا نیز در توییتی بار دیگر بر این نکته تأکید کرد که آقای رمزی کلارک شجاعانه در برابر سیاست‌های امپریالیستی آمریکا ایستاد و هرگز از تفریح آن به خود هراسی راه نداد او حامی انقلاب بولیواری بود و مدافع خستکی‌ناپذیر صلح و حقوق بشر.