گوناگون, سرتیتر

اگر دزدی و راهزنی نیست پس چیست؟

نظامیان اشغالگر امپریایسم آمریکایی به طور روزانه اقدام به سرقت نفت و غلات سوریه و انتقال آن به عراق به منظور وارد کردن خسارت به دولت سوریه و در راستای جنایت ضد بشری می‌کنند.
روزنامه الثوره سوریه در مطلبی با عنوان «سرقت نفت سوریه تروریسم اقتصادی» آورده است: 10 سال سپری شد است و سوریه به مقاومت خود علیه نیروهای آمریکایی و متحدانش ادامه می‌دهد.

نیروهای آمریکایی در حالی در سوریه حضور دارند که نه مجوزی از سوی شورای امنیت برای آنها صادر شده است و نه به دعوت سوریه آمده‌اند.

هدف اصلی دولت سوریه دست یابی به راهکار سیاسی و بازسازی و نیز بازگشت آوارگان است اما نیروهای آمریکایی در راستای نابودی این تلاش‌های مسالمت آمیز دولت سوریه حرکت می‌کنند.

دمشق حضور نظامی آمریکا در سوریه را غیرقانونی می‌داند و اینکه هدفش غارت منابع طبیعی سوریه است و بارها هم به شورای امنیت درباره سرقت منابع نفتی و غلات سوریه، شکایت برده است.

ملت سوریه از حضور نیروهای آمریکایی در کشور خود ناراضی هستند و این نیروهای اشغالگر را به مثابه چالشی در مقابل تلاش‌های دولت سوریه می‌دانند.

صبح 23 مارس گذشته 300 تانکر حامل نفت دزدیده شده سوریه از طریق گذرگاه غیرقانونی «المحمودیه» به عراق برده شد.

در واقع نیروهای نظامی اشغالگر آمریکایی ماهانه ده‌ها محموله نفت مسروقه را به عراق می‌برند. علاوه بر آن شبه نظامیان «قسد» (شامل کرد های مزدور امپریالیسم آمریکا ) مورد حمایت آمریکا روزانه 140000 بشکه نفت خام می‌زدند و این طبق گفته «غسان خلیل» استاندار حسکه است. این اقدامات شبه نظامیان «قسد» با حمایت کامل اشغالگران آمریکایی در سوریه انجام می‌گیرد.

«بسام طعمه» وزیر نفت و منابع طبیعی در 18 مارس گذشته اعلام کرد که آمریکا بر بیش از نود درصد از ذخایر نفت خام سوریه که در بخش شمال شرقی سوریه قرار دارد، سیطره دارد.

وی به خسارات ناشی از سرقت نفت سوریه در نتیجه راهزنی آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت که این از 92 میلیارد دلار فراتر رفته است.

با این حال واشنگتن با هدف سرپوش گذاشتن بر اقدامات راهزنانه خود در سوریه به حمله علیه دمشق و مسکو روی آورده است و آنها را مسئول بحران انسانی در سوریه قلمداد می‌کند و به این اکتفا نکرده و در راستای بی ثباتی سوریه حرکت کرده است.

واشنگتن با جنجال فراوان از کمک‌های انسانی به سوریه سخن به میان آورده است در حالی که با رصد این کمک ها مشخص می‌شود که به سمت تروریست‌ها در شمال غرب سوریه رهسپار می‌شوند.

آمریکا با غارت غلات سوریه به بحران انسانی در سوریه دامن می‌زند که محموله‌های زیادی از طریق گذرگاه غیرقانونی «سیمالکا» عازم عراق می‌شود تا بحران غذایی در سوریه تشدید شود.

اقدامات جنایتکارانه آمریکا زمانی بیشتر ملموس می‌شود که نیروهای اشغالگر آمریکایی مانع از فروش محصولات کشاورزان در مناطق اشغالی به دولت سوریه می‌شوند.

علاوه بر اینکه محصولات کشاورزان سوری را در مناطق تحت اشغال شبه نظامیان «قسد» با قیمت ناچیز می‌خرند، هواپیماهای آمریکایی محصولات گندم در شمال شرق سوریه را به آتش می‌کشند و با پرواز در ارتفاع پایین موجبات رعب و وحشت غیرنظامیان را فراهم می‌آورند.

واشنگتن به شکل منظم و مداوم اقدام به سرقت غلات سوریه از دشت‌های کشاورزی و نفت از چاه‌های آن با هدف طولانی کردن بحران و وارد کردن زیان به ملت سوریه می‌کنند و این را جز تروریسم اقتصادی و جنایت ضد بشری نمی‌توان، نامید.