اخبار
نوشتن دیدگاه

نقش پروژه های انرژی خورشیدی در پروسه فقرزدایی چین

بر اساس مقاله سفید منتشر شده امروز سه شنبه برابر با 6 آوریل/ 17 فروردین ماه توسط دفتر اطلاع رسانی شورای دولتی چین، پروژه انرژی فتوولتائیک خورشیدی، یکی از برنامه های مهم در حوزه فقرزدایی هدفمند در چین بوده و نقش بسیار پر رنگی در تلاش های مربوط به ریشه کن کردن فقر در این کشور ایفا کرده است.

دولت چین در مناطقی با منابع مناسب خورشیدی و شرایط سازگار، اقدام به ساخت نیروگاه های انرژی خورشیدی کرده است که این نیروگاه ها، مجموعا تحت مالکیت و اختیار روستاهای محلی چین قرار گرفته اند.

درآمد حاصل از این نیروگاه ها به طور کلی صرف فقرزدایی در چین شده است؛ تا پایان سال 2020 میلادی، نیروگاه های تولید انرژی خورشیدی در 100 هزار روستا در سراسر چین بنا شده اند که مجموعا 18.65 میلیون کیلووات برق تولید می کنند و متوسط درآمد سالانه حاصل از این نیروگاه ها برای هر روستا، رقمی معادل 200 هزار یوان (حدودا 30 هزار دلار) برآورد شده است.

بر اساس متن مقاله سفید، این درآمدها در راستای ایجاد فرصت های شغلی و رفاه همگانی و تامین بودجه برنامه های کوچک رفاه عمومی و همچنین ارائه پاداش و سوبسیدهای اندک هزینه می شوند.

فقرزدایی از طریق تولید انرژی خورشیدی در چین نقشی محوری و اساسی در ایجاد ظرفیت های تولیدی مستقل در مناطق محروم و فقیرنشین داشته است که باعث ایجاد فرصت های شغلی محلی می شود.

چین از سال 2014 میلادی تاکنون، با تدوین برنامه های مربوطه و ارائه سیاست های مربوط به قیمت گذاری و راهبردهای مالی، خدمات و ساخت شبکه های برقی را تقویت کرده و پروژه های مختلف فقرزدایی از طریق تولید انرژی خورشیدی که تحت حمایت مالی دولت قرار دارند را تبلیغ و با کمک شرکت های مربوطه، اجرایی کرده است.

رادیو بین‌المللی چین

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.