کوبا, تاریخی, سرتیتر

حمایت از کوبا در برابر سیاستهای خصمانه دولت ایالات متحده در حال افزایش است

cuba 3 sanktion kuba 5518040992799525562..jpg


حمایت از کوبا در برابر سیاستهای خصمانه دولت ایالات متحده در حال افزایش است
گرانما ارگان کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا.


سیاست تهاجمی و یکجانبه دولت ایالات متحده علیه کوبا در دوران گسترش بیماری کرونا شدت یافته است.

برونو رودریگز پاریلا ، عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست و وزیر امور خارجه کوبا، مجدداً تأیید کرد که با فعالیت و حمایت کوبا، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد قطعنامه ای را درباره تأثیرات منفی تحریم ‌های یک جانبه آمریکا بر حقوق انسانی مردم کوبا را به تصویب رساند.

وزیر امور خارجه با اشاره به محاصره اقتصادی اعمال شده توسط دولت ایالات متحده آمریکا علیه کوبا. در حساب توئیتر خود گفت که این اقدامات «غیرقانونی و غیراخلاقی است. آنها بیش از ۶۰ سال سعی کرده اند که به مردم ما گرسنگی دهند».

به گزارش پرنسا لاتینا، سازمان ها و دولت های آسیا و اروپا روز گذشته سیاست تهاجمی آمریکا در قبال کوبا و تحمیل محاصره را محکوم کردند.

جمهوری خلق چین در قاره آسیا تحریم‌هایی را که واشنگتن علیه کوبا بزرگترین جزیره دریای آنتیل اعمال کرده است را نقض آشکار و منظم حقوق بشر را خوانده و آن را محکوم کرد.


china cuba1640416348450286128..jpg

گزارش دفتر اطلاع رسانی شوراهای ایالتی جمهوری خلق چین ابراز می کند که اقدامات تنبیهی تحت عنوان تحریم های اقتصادی، مانع توسعه اقتصادی و اجتماعی اقتصاد کوبا شده و مردم کوبا را از دسترسی به کالاهایی که نیاز اولیه هر انسانی است محروم کرده است همچنین جمهوری خلق چین بر این نکته تاکید کرده است که تحریم های آمریکا در دوران پاندمی کووید ۱۹ مشکلات بزرگی برای کوبا ایجاد کرده و آن را شدیدا محکوم می‌کند.

جمهوری دموکراتیک خلق کره نیز حمایت خود را از مبارزات حزب کمونیست (PCC) و مردم کوبا برای دفاع از سوسیالیسم اعلام کرد.

رهبر حزب کارگران جمهوری دموکراتیک خلق کره کیم یونگ اون نیز در پیامی به دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا رائول کاسترو اعلام کرده است که حزب کارگران جمهوری دموکراتیک خلق کره بر همکاری هرچه بیشتر با جمهوری سوسیالیستی کوبا اصرار دارد و بر گسترش دوستی و همبستگی بااین کشور پافشاری می‌کند.
خبرگزاری کوبایی پرنسا لاتینا در ادامه می نویسد که حزب کارگران جمهوری دموکراتیک خلق کره در کنار همبستگی با کوبا برگزاری هشتمین کنگره حزب کمونیست این کشور را نقطه عطف مهمی در تاریخ کوبا ارزیابی می‌کند.

رئیس انجمن «کوبا سی» فرانسه ، چارلی بوهانا از اروپا، بار دیگر بر حمایت خود از این ملت آمریکای لاتین در برابر تجاوزات ایالات متحده تأکید کرد.

بوهانا به پرنسا لاتینا گفت که کوبایی ها ۶۰ سال است در برابر تحریمهای جنایتکارانه‌ای که از سوی امپریالیست ها و علیه این کشور اعمال می شود مقاومت کرده‌اند آن هم در شرایطی که آنها روزانه با جنگی که از خارج بر این کشور تحمیل می شوند دست و پنجه نرم می‌کنند.

ترجمه مینا