اخبار

درخواست فعالان و سازمان‌های حقوق بشری برای پایان جنگ یمن

به گزارش سعودی لیکس، شخصیت‌های یمنی و حقوق بشری از عربستان سعودی خواستند تا جنگ علیه یمن را متوقف کرده و به غارتگری خود در این کشور رنج دیده و بحران زده پایان دهند.

برخی از سازمان‌های حقوق بشری و همچنین سازمان اتحادیه زنان عرب یک ایستگاه اعتراضی در مقابل ساختمان کنسولگری انگلیس ترتیب دادند.

«سومایا الرمیم» فعال حقوق بشر اعلام کرد: امروز سالگرد جنگ ناعادلانه علیه یمن است که ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان از زمان «باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریکا آغاز کرده و ما به عنوان مهاجران یمنی-آمریکایی مصاحبه ، تظاهرات و اعتراضات و هر آنچه را در توان داریم انجام داده ایم تا تمامی جهانیان جنایت‌های اعمال شده علیه ملت یمن را بشنوند.

وی در ادامه تاکید کرد که پس از شش سال کار سخت ، ما تصمیم گرفتیم که حمایت آمریکا از جنگ با یمن را متوقف کنیم و این تنها آغاز ماجراست و ما تا زمانی که حاکمیت یمن به مردم خود برگردد ادامه خواهیم داد.

«علی جوزف» ، سازمان دهنده انجمن آکسفام آمریکا ، وضعیت یمن را بسیار خطرناک توصیف کرد و گفت محاصره یمن باید در اسرع وقت متوقف شود و مشتقات نفتی برای کمک فوری به بیمارستانها وارد شوند.

در ادامه برخی از سازمان‌های حقوق بشری از انگلیس خواستار توقیف فروش تسلیحات به عربستان و تحت فشار قرار دادن آن برای رفع محاصره زمینی ، دریایی و هوایی شدند.

بیشتر بخوانید
یمن| واکنش جنبش انصارالله به امضای سند همکاری جامع میان ایران و چین/ تصویری از شکست سیاست‌های آمریکا

وعده سخنگوی نیروهای مسلح یمن درباره ضربات سنگین و بی‌سابقه علیه عربستان سعودی

«علی حزام الهدیس» فعال سیاسی از سازمان ملل و شورای امنیت خواست تا جلوی تجاوزات علیه یمن را بگیرند ، محاصره را متوقف کنند و همچنین رهبران کشورهای متجاوز را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

در پایان دکتر« توکل کرمان»، فعال یمنی، برنده جایزه نوبل صلح در بیانیه ای به مناسبت ششمین سالگرد جنگ یمن خواستار پایان دادن به مداخلات سعودی و اماراتی در یمن شد.

وی افزود: باید کنترل بنادر و فرودگاه‌های یمن از سوی عربستان و امارات که به پادگان‌های نظامی و بازداشتگاه هایی تبدیل شده اند و در آنها جنایات متعدد علیه مخالفان و فعالان یمنی انجام می شود، پایان یابد.

تابناک