حزب کمونیست چین: یک زندگی بهتر برای همه

china commounist party 1006855361777714508196..jpg

برگزاری نشست «ماجراهای حزب کمونیست چین» (بخش شین جیانگ) در ارومچی

نشست معرفی «ماجراهای حزب کمونیست چین» (بخش شین جیانگ) با حضور بیش از 300 مهمان خارجی از حدود 200 حزب سیاسی خارجی و مجامع بین المللی، سازمانهای اجتماعی، رسانه ها و اندیشکده ها بعد از ظهر دوشنبه 22 فوریه به صورت آنلاین در شهر ارومچی برگزار شد.

در این نشست با موضوع اصلی «برای زندگی زیبای مردم» ماجراهای واقعی مردم اقوام مختلف شین جیانگ در موضوعات گوناگون ازجمله حفاظت از سلامت مردم، فقرزدایی، وحدت ملی و تلاش آنها برای دستیابی به زندگی بهتر تحت هدایت و سیاستها و راهبردهای حزب کمونیست چین برای شین جیانگ بازگو شد.

شرکت کنندگان در این همایش تاکید کردند که باید به تنوع مسیرهای توسعه حقوق بشر احترام گذاشته شود و با سیاسی کردن حقوق بشر یا سیاست یک بام و دو هوا در قبال آن و همچنین دخالت در امور داخلی کشورها به بهانه حقوق بشر مخالفت شود.

حاضران همچنین گفتند که در این نشست به شکل جامع و عمیق با نظام خودمختاری مناطق قومی چین و توسعه آنها آشنا شده اند و از دولت چین به خاطر کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی مناطق قومی و حفظ آزادی مذهبی مردم اقوام مختلف و احترام به حقوق آنها در استفاده از زبانهای مادری خود قدردانی میکنند. آنها همچنین مخالفت خود را با دروغ پراکنی و انتشار اخبار جعلی با عناوین «نسل کشی» چین در شین جیانگ نیز اعلام کردند.

کاوه محمود دبیر کل حزب کمونیست کرد عراق اظهار کرد، تروریسم دشمن مشترک جهانیان است و اقدامات چین در منطقه شین جیانگ در مبارزه با آن مؤثر بوده است. او با اشاره با سفر چند سال پیش خود به شین جیانگ گفت که چین در مبارزه با تروریسم پیشینه خوبی دارد. پس از تأسیس جمهوری خلق چین در سال 1949، در اولین قانون اساسی چین آزادی شهروندان در داشتن عقاید مذهبی به وضوح تضمین شد. پس از آن نیز مجموعه ای از قوانین و مقررات برای حمایت از حقوق برابر انسان‌های معتقد و غیرمعتقد نیز به اجرا در آمد. سیاست و مذهب در چین از یکدیگر جدا هستند و امور سیاسی و مذهبی در یکدیگر دخالتی ندارند.

دوغو پرینجک، رئیس حزب میهن پرستان ترکیه نیز با بیان آنکه از سال 1997 تاکنون پنج بار به شین جیانگ سفر کرده و هر بار یک شین جیانگ کاملاً جدید را دیده گفت که در سراسر جهان و در روند جهانی شدن و توسعه فرهنگ ها، هیچ کشوری را ندیده که به اندازه چین موفق عمل کرده باشد. او همچنین به عنوان نماینده حزب میهن پرستان ترکیه از دستاوردهای توسعه شین جیانگ ابراز خرسندی کرد.

راتیندرا کوروویتا رئیس انجمن دوستی سریلانکا و چین نیز با اشاره به اخبار و گزارش های جعلی رسانه های غربی درباره شین جیانگ گفت، این رسانه‎ها ابزار سلطه جویی کشورهای غربی هستند و مردم باید با اهداف و ماهیت آنها آگاه باشند. رسانه های غربی هر روز با انتشار اخبار جعلی تلاش می کنند اندیشه مردم کشورهای را کنترل و از این طریق برتری خود در امور اقتصادی و نظامی را حفظ کنند.

فیلیپ، عضو م کمیته مرکزی حزب کمونیست و معاون رئیس مجلس پرتغال درباره دستاوردهای چین در امور اقتصادی و اجتماعی تحت هدایت حزب کمونیست گفت: تحت رهبری حزب کمونیست چین، این کشور در زمینه فقرزدایی و بهبود زندگی صدها میلیون نفر دستاوردهای بزرگی داشته است. این نه تنها یک دستاورد تاریخی برای مردم چین است، بلکه نشان دهنده نقش مهم و بزرگ چین برای همه بشر است.

تپ نگورن معاون دوم سنای کامبوج در این نشست گفت: «از طریق این نشست با پیشرفتهای شین جیانگ در زمینه های مختلف آشنا شدم. با سیاسی سازی مساله حقوق بشر و اجرای سیاست یک بام و دو هوا در این مساله مخالفیم. به باور ما بحثهای به اصطلاح «نسل کشی» و «بیگاری» در شین جیانگ دورغها و شایعاتی با هدف تحریف رویکرد جامعه جهانی نسبت به چین و شین جیانگ است.»

سلیمان العمرانی معاون اول مجلس نمایندگان مراکش نیز در این نشست گفت: مراکش از کمکهای چین برای مهار کرونا در مراکش تشکر میکند و دو کشور در آینده در امور خارجی و اقتصادی به همکاری کنونی خود ادامه خواهند داد.

شرکت کنندگان به مناسبت فرارسیدن یکصدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین بهترین آرزوهای خود را به حزب کمونیست و مردم چین ابراز و تمایل خود را برای تقویت مبادلات و اشتراک تجربیات در زمینه مدیریت کشور، تعمیق همکاری برد برد و ایجاد جامعه بشری با آینده مشترک اعلام کردند.