اخبار
نوشتن دیدگاه

توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های سوختی؛ فاجعه‌ای بزرگ در یمن راه است

مقامات یمنی با اشاره به ادامه توقیف ۱۳ کشتی حامل فرآورده‌های نفتی از سوی ائتلاف تحت سرکردگی ریاض، درباره فاجعه خطرناکی که در راه است، هشدار دادند.
خبرگزاری المسیره به تبعات فاجعه باری که ادامه توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های سوختی از بیش از ده ماه قبل برای یمنی‌ها به بارآورده، پرداخته است.

مقامات وزارت بهداشت یمن هشدار داده‌اند که همه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی یمنی به سبب بحران شدید سوختی در معرض بسته شدن قرار دارند.

این مقامات اعلام کرده‌اند که اگر اوضاع به همین منوال به پیش برود و متجاوزان مانع ورود فرآورده‌های نفتی شوند، مراکز درمانی تعطیل خواهند شد.

220 عمل سزارین طی ساعات آتی با دشواری روبرو خواهد شد و 200 نوزاد روزانه در معرض از دست دادن جان خود هستند. بخش‌های حیاتی بیمارستان‌ها از جمله مراقبت های ویژه واتاق عمل درمعرض تعطیل شدن قرار دارند.

مقامات بهداشتی یمن از مشکلاتی که برای بیماران دیالیزی و نیز بیماران دیگر براثر ادامه توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی خبر دادند و سازمان ملل و جامعه جهانی را مسئول دانستند.

از سوی دیگر مقامات وزارت برق دولت نجات ملی یمن هم ادامه توقیف کشتی های حامل فراورده های نفتی را محکوم و آن را راهزنی دریایی دانستند و از مجامع بین المللی خواستند که موضع قاطع اتخاذ کنند و سریعا اقدامی قبل از اینکه فاجعه رخ دهد، انجام دهند.

مقامات وزارت برق یمن سازمان ملل و جامعه جهانی را به علت سکوت در قبال جنایات متجاوزان مسئول دانستند و اعلام کردند که به سبب ادامه محاصره، مردم یمن از آب آشامیدنی محروم خواهند شد.

همچنین مقامات وزارت کشاورزی دولت نجات ملی یمن هم با اشاره به اینکه به علت توقیف کشتی های حامل سوخت، خطر از دست رفتن محصولات و خشک شدن آنها وجود دارد.

این مقامات اعلام کردند که امنیت غذایی در معرض خطر قرار دارد و به سبب راهزنی متجاوزان در توقیف فرآورده‌های نفتی تجهیزات کشاورزی از کار افتاده‌اند و اراضی کشاورزی ویران شده‌اند و پمپ‌های آب سوختی برای کار کردن ندارند.

مقامات وزارت بازرگانی و صنایع یمن هم ضمن درخواست از مجامع جهانی برای رفع این ظلم بزرگ از ملت یمن اعلام کردند که چرخه زندگی به فرآورده‌های نفتی وابسته است و نفت یعنی زندگی. دنیا باید به متجاوزان فشار وارد کند.

وزارت بازرگانی یمن از تعطلی مرغداری ها و کاهش تولید آنها که به افزایش قیمت گوشت سفید و مرغ منجر می‌شود و نیز از کار افتادن آسیاب‌های خبر دادند.

وزارت حمل و نقل یمن هم درباره تبعات ادامه بازداشت فرآورده‌های نفتی هشدار داده واز کار افتادن وسایل نقلیه به علت نبود سوخت، هشدار داد و اعلام کرد که کامیون‌های حامل مواد غذایی در «الصلیف» در استان الحدیده متوقف شده است و این فاجعه انسانی به بار می‌آورد.

مقامات وزارت ارتباطات یمن هم به وابستگی کامل این بخش به فرآورده‌های نفتی و از کار افتادن بخش ها به علت نبود نفت و دیزل خبر دادند و اعلام کردند: ادامه این وضعیت فاجعه در یمن را رقم خواهد زد و آزادگان دنیا در کنار ملت یمن قرار گیرند و به کشورهای متجاوز برای توقف محاصره فشار وارد کنند.

المسیره به نقل از مسئولان شهری درباره نرسیدن سوخت و زباله‌هایی که در صنعا خواهد ماند وفاجعه رقم خواهد زد، هشدار داد.

این مسئولان اعلام کردند که 18 طن زباله طبی و خطرناک از سوی شهرداری صنعا منتقل می‌شود و توقف فعالیت سبب فاجعه زیست محیطی خواهد شد.

مسئولان یمنی سازمان ملل را مسئول دانستند زیرا به گفته آنها این کشتی‌ها بازرسی شده است و بهانه‌ای برای ادامه توقیف آنها وجود ندارد.

مقامات شرکت نفت یمن هم اعلام کردند: ائتلاف سعودی بیش از 10 ماه است که کشتی‌های حامل نفت را توقیف کرده است. تشدید محاصره یمن فاجعه به دنبال دارد و زندگی بیماران در بیمارستان‌ها و شهروندان به علت قطع برق، آب، نظافت، حمل و نقل، کشاورزی و دیگر بخش‌ها را در معرض تهدید قرار می‌دهد.

مقامات وزارت نفت یمن از جامعه جهانی خواستند که سریعا اقدامی انجام دهند به ویژه که 13 کشتی در توقیف هستند.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.