پرش به محتوا

رئیس جمهور صربستان: چین یک دوست واقعی است!


رئیس جمهور صربستان در مصاحبه ای در مورد نقش چین را در توسعه صربستان بسیار مثبت ارزیابی کرد. وی همچنین از کمک چینی ها در مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 تمجید کرد. او در ادامه تاکید کرد چین می تواند روی مردم صربستان حساب کند.

الكساندر ووچیچ ، رئیس جمهور صربستان ، در مصاحبه با خبرگزاری چینی شین هوا ، از كمكهای جمهوری خلق چین به صربستان در طی شیوع COVID-19 قدردانی كرد. وی با بیان این جمله اهمیت چین برای صربستان و مردم صربستان را بیان کرد:

«دوست آن باشد که گیرد دست دوست، در پریشـــــــــان حالی و درماندگی»

رئیس جمهور صربستان گفت: صربستان همیشه در صورت نیاز از چین کمک گرفته است. او افتخار می کند که روابط چین و صربستان به این سطح بالا رسیده است. میزان و دامنه همکاری دو جانبه بین صربستان و چین چشمگیر است. این همیاری ها صربستان را تغییر داد و به نفع مردم صربستان بود. او نمی تواند به اندازه کافی از جمهوری خلق چین بخاطر خدماتشان قدردانی کند.

«ما راه های اصلی ، بزرگراه ها و راه آهن را به همراه شرکت های چینی احداث می کنیم و از کیفیت کاری که ارائه می دهند ، از سرعت ، کارایی (…) که آنها ما را تحویل می دهند بسیار راضی هستیم.»

یک شرکت چینی کارخانه های فولاد سازی در Smederovo را از ورشکیتگی نجات داد و بنابراین ۵۰۰۰ فرصت شغل برای کارگران ایجاد کرد و همچنین هزاران شغل دیگر را به طور مستقیم در شرکت های تأمین کننده حفظ کرد. این برای یک کشور نسبتاً کوچک مانند صربستان مهم است.

«کارخانه های جدید ، کارخانه های جدید ، خطوط تولید جدید … هر کجا که بروید چیزی را می بینید که توسط چینی ها در این کشور ساخته شده است.»

او اضافه کرد:

«من به همه دستاوردهای مشترکمان بسیار افتخار می کنم ، (…) هر کجا که بروید می توانید تعدادی پل ساخته شده توسط شرکت های چینی ، تعدادی تونل ، (…) بزرگراه ها ، جاده ها و راه آهن های ساخته شده در این کشور را مشاهده کنید.. »

علاوه بر این نمونه های همکاری اقتصادی ، وی همچنین به کمک های چین در مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 اشاره کرد. رئیس جمهور سرد شد:

….

کمک های چینی ها به صربستان در «یک لحظه سرنوشت ساز» در جنگ صربستان علیه بیماری همه گیر حادثه شد ، که او از این کمک ها «بسیار بسیار سپاسگزار» ایت. چین با رهبری و نظم بی سابقه ای توانسته است با این بیماری همه گیر مقابله کند و سخاوتمندانه به صربستان پیشنهاد کمک کرده است که به لطف آن کشور بالکان اکنون موفق به دستیابی به یکی از بالاترین میزان واکسیناسیون در جهان شده است.

«بیشتر مردم اینجا در این کشور با واکسن Sinopharm از چین واکسینه می شوند (…). من فکر می کنم کشوری را بتوانید در اروپا پیدا کنید که مردمش چنین اعتمادی به واکسن چینی داشته باشد. چنین اعتمادی (به واکسن های چینی) در اینجا در بلگراد و صربستان مشاهده خواهید کرد. »

مردم صربستان بسیار خرسندند و به موفقیت کشورشان در ارتقا سلامتی افتخار می کنند .
وی مصاحبه را با پیامی خطاب به مردم چین به پایان برد:

«ما برای شما ارزش قائل هستیم ، به شما احترام می گذاریم ، ما از همه آنچه انجام داده اید و از دوستی مان بسیار سپاسگزاریم و ما تمام تلاش خود را برای حفظ این دوستی انجام خواهیم داد. شما می توانید روی مردم صربستان حساب کنید.»

راشا تودی

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: