اخبار

گروه متخصصان سازمان بهداشت جهانی: به اطلاعات آمریکا اعتماد نکنید ! بسیاری از آنها اشتباه هستند!

گروه متخصصان سازمان بهداشت جهانی: به اطلاعات آمریکا اعتماد نکنید ! بسیاری از آنها اشتباه هستند!

در پی ابراز تردیب وزارت خارجه آمریکا نسبت به شفافیت گزارش گروه مشترک متخصصان چین و سازمان بهداشت جهانی در زمینه ردیابی ویروس کرونا، پیتر داسزاک، عضو گروه متخصصان سازمان بهداشت جهانی که برای ردیابی منشا ویروس در چین به سر می برد، روز 22 بهمن در واکنش به این موضوع از اطلاعات منتشر شده از سوی آمریکا انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، داسزاک در توییتر خود نوشت: «لطفاً بیش از حد به اطلاعات آمریكا اعتماد نکنید: با رهبری ترامپ، خیلی از واقعیت دور شدند و صادقانه بگویم که بیشتر آن اشتباه است.»

روز 9 فوریه، گروه مشترک از متخصصان چین وسازمان بهداشت جهانی یک نشست خبری در مورد کارهای خود برای یافتن منشا ویروس کرونا برگزار کردند. در این نشست خیری، پیتر اِمبارک به عنوان رئیس گروه متخصصان سازمان بهداشت جهانی گفت انتشار ویروس از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به بیرون بسیار بعید و حتی غیر ممکن است و در آینده نیز بررسی و مطالعه دیگری در این مورد انجام نخواهد شد. اما از سوی دیگر رویترز خبر داد که دولت بایدن یک «بررسی مستقل» درباره گزارش منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی انجام خواهد داد. سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفت که دولت آمریکا «برنامه ای برای شرکت در مطالعات سازمان بهداشت جهانی ندارد اما امیدوار است بتواند داده‌های مربوط به گزارش سازمان جهانی بهداشت را به دقت بررسی کند.

persian.cri.cn