کوبا, رسانه ها

حزب کمونیست شیلی اقدام آمریکا علیه کوبا را محکوم کرد

حزب کمونیست شیلی اقدام آمریکا در قراردادن کوبا در لیست کشورهای حامی تروریسم را محکوم کرد و خواستار توقف تجاوزات علیه این کشور شد.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا از خبرگزاری پرنسا لاتینا، حزب کمونیست شیلی در بیانیه ای خاطر نشان کرد، به عنوان وظیفه مانور جدید شوم دولت ایالات متحده که به خود اجازه داده است جمهوری کوبا را در میان کشورهای حامی تروریسم قراردهد، محکوم می کنیم.

در بیانیه حزب کمونیست شیلی آمده است، این خشم آور است که ایالات متحده حامی تاریخی تروریسم دولتی و بی ثبات سازی در چندین کشور به خود اجازه دهد صلاحیت کشوری را تعیین کند که مشخصه اصلی آن همبستگی مطلق آن با مردم کل جهان است.

میگل دیاز کانل رییس جمهوری کوبا نیز در ماه گذشته مانورهای آمریکا را یک جانبه، پوچ، ریاکارانه و غیرمنصفانه توصیف و اعلام کرد که کوبا هر اقدامی علیه خود را محکوم خواهد کرد.

دیاز کانل در ادامه گفت، دولت آمریکا از گروه های تروریستی علیه کوبا استقبال می‌کند.

وی افزود: ما دیگر در برابر جنایت‌ها (آمریکا) ساکت نخواهیم ماند، ما به طور مداوم و قانونی تمام اقدامات مزدورانه و امپریالیستی علیه کوبا را محکوم خواهیم کرد.

برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا نیز در مورد ادعای مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا، برای قرار دادن کوبا در لیست حامی تروریست که توسط واشنگتن تهیه شده هشدار داد.

رودریگز اظهار داشت، با اقدام پمپئو، ایالات متحده به دنبال جلب رضایت جناح راست افراطی در میامی است، جایی که گروه‌های تروریستی بدون مجازات عمل می‌کنند.

واشنگتن که به رغم قوانین بین المللی در تعیین حدود و مرزها، منطقه آمریکای لاتین را حیاط خلوت خود می‌داند، همواره با سیاست‌های خصمانه و مداخله جویانه درصدد ایجاد بی ثباتی و ناآرامی در کشورهای چپ‌گرای این منطقه برآمده و نفرت عمومی جوامع آمریکای لاتین را نسبت به این رویکرد خود برانگیخته است.

تحلیل گران و کارشناسان پیشتر هشدار دادند که آمریکا همواره کوبا را هدف یک طرح جنگ رسانه‌ای در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در جهت کودتای نرم علیه هاوانا قرار داده است. این بخشی از یک ساز وکار دخالت خارجی غیرمستقیم علیه کوبا بوده که توسط آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا ایجاد شده است.