کوبا, تیتر, سرمقاله, سرتیتر

۱۱ سپتامبر پیش در آمد بود، ۶ ژانویه هدفش جام مقدس است. – پپه اسکوبار

Pepe-Escobar-nova-menor۱۴ ژانویه، نویسنده پپه اسکوبار از موسسه تحقیقات بین المللی ۱۴-۲۳ ژانویه

(۱۱ سپتامبر پیش در آمد بود، ۶ ژانویه هدفش جام مقدس است.)

۱۱ سپتامبر دروازه را برای جنگ علیه تروریسم باز کرد و بعدا شکل جدید و نرمتر آن توسط تیم اوباما به شکل عملیات احتمالی ماورائ دریا ها در آمد که در آن بمباران پنهان و آشکار ۷ کشور صورت گرفت.

۱۱ سپتامبر دروازه را به روی لایحه پاتریوت آمریکا باز کرد، لوایح و قوانینی که در سال ۱۹۹۴ توسط جو بایدن نوشته شده بود.

۶ ژانویه امسال اما دروازه را به روی جنگ علیه تروریسم داخلی و لایحه پاتریوت شماره ۲ با شدت و وحدتی هر چه بیشتر باز میکند.

و میدانیم طبق معمول یار جدا نشدنی لایحه میهن دوستی جنگ های آن طرف آبها بود و خواهد بود ، آن هم با شدتی بیش از پیش بدون هیچ مانعی همانگونه که آقای ری مک گاورن (Ray McGovern ) مامور سابق سازمان سیا میگوید: این مهم با کمک و همراهی مجتمع: نظامی، صنعتی، امنیتی، کنگره، دستگاههای ارتباط جمعی، دانشگاهی، و اتاق های فکری (MICIMATT ) میسر خواهد بود. ( دقیقا عینا اتحادی که در ۱۱ سپتامبر شکل گرفت ،مترجم).

تا موقعی که MICIMATT، جنگ بعدی را آغاز کرد، هر نوع تظاهرات علیه جنگ برچسب تروریسم داخلی خواهد خورد..

هر آنچه در روز ۶ ژانویه در این تالار تحت اشغال پلیس این کشور ابرقدرت اتفاق افتاد، ابر قدرتی که در این قرن جدید تریلیون ها دلار خرج امنیت خود کرده، چنین سیرک با دقت تنظیم شده ای از عکس برداری ها و فیلم برداری های دقیق و حساب شده بود که اگر نمی خواستند اتفاق بیفتد، اتفاق نمی افتاد.

حدس و گمان در باره اینکه ، این صحنه هجوم به کنگره دست ساخته و حساب شده توسط چند صد نفر از ده ها هزار تظاهر کننده صلح آمیز دور و بر کنگره ،یا انقلاب مخملی فریب دهنده ای توسط ستون پنجم نفوذی در فضای این امپراتوری ادامه خواهد یافت.

اما آنچه اهمیت دارد نتیجه آن است: محصول دست ساخته ای بنام «قیام ترامپ» که در آن عملأ موضوع اصلی یعنی رسیدگی به تقلب انتخاباتی در این گیر و دار بکلی مدفون گردید و بدین ترتیب تظاهرات نیم میلیونی قبل از این حمله را به بوته فراموشی سپرده و آن را «تروریسم داخلی» نام گزاری کردند.

این مسلما یک کودتا نبود. یکی از تحلیلگران برجسته نظامی آقای ادوارد لوتواک Edward Luttwak در یک توییت میگوید:

« هیچکس در روز روشن کودتا نمیکند» آنچه روی داد نشانه بروز احساسات مردم بود، نه آتش سوزی و نه غارتی صورت گرفت. خشونت نیز در مقایسه با حادثه میدان اکراین در حد اعتلا بود. یک هفته قبل از ۶ ژانویه یکی از وابستگان دولت پنهان تصویر بزرگ را با خونسردی و بدون تعصب چنین توضیح میدهد:

« تل آویو به ترامپ خیانت کرد و با بایدن معامله جدید کرد و بدین ترتیب ترامپ را جلوی سگ ها انداختند.

شلدون أدلسون و مافیایش با تغییر جهت دادن مشکلی ندارند و با هر حیله و نیرنگی طرف برنده را می گیرند. مایک پنس و مک کانل هم به او پشت کردند. مثل اینکه جولیوس سزار وارد سنای رم می شود تا با خنجر کشته شود. هر معامله ای ترامپ با دولت پنهان انجام دهد بر جا نخواهد ماند، آنان بطور پنهان دارند صحبت از نابودی همیشگی او میکنند« .

به قول ألستیر کروک Alstair Crooke ،سه چیز برای طرفداران ترامپ (بخش قرمز آمریکا) ظاهر و آشکار است:

دزدی در انتخابات، قرنطینه به عنوان بهانه ای برای از بین بردن کسب و کارهای کوچک و متوسط و بالاخره قدرت انحصارات و تمامیت خواهی شرکت های عظیم تکنولوژی .

مجسمه ای را دریابید که از روی teleprompter (اسباب مخصوص چرخاندن خطوط نوشته در جلوی ناطق) میخواند و

رئیس جمهور منتخب نامیده میشود و حرف خطرناک اورا مبنی بر اینکه « اینها را تظاهر کننده ننامید، اینان مشتی شورشی بی سر و پا هستند. قیام کنندگان تروریست های داخلی اند» را دریابید…. نقل قول جورج دبليو بوش هم بعد از یازده سپتامبر به همین طریق بود «شما یا با ما هستید و یا با تروریست ها »

این نوشته بر سنگ این قدرت بزرگ است که از طریق مشت های آهنین قول های اینترنتی به مرحله اجرا در میآید. اول به سراغ رییس جمهور می آیند،بعد سراغ تو ،هر کس در هر جا که از این دیکتاتور های فرویدی و غول های تکنولوژی دنباله روی نکند از اینروست که مسئله این ماجرا بسیار بزرگتر از این رئیس جمهور کنترل در رفته کنونی است. تک تک مؤسسات ونهاد های زیر کنترل طبقه حاکم، از مدارس و دانشگاه ها گرفته تا دستگاه های ارتباط جمعی، تا محل کار، بی آنکه رحم کنند، این جمع قابل ترحم و بدبخت را تعقیب و سرکوب خواهند کرد.

جان برنن John Brennon رهبر سازمان سیا در زمان اوباما صحبت از اردوگاه های تجدید آموزش میکند. دستگاه های ارتباط جمعی صحبت از پاکسازی میکنند.

جمعیت بدبخت و قابل ترحم تنها چیزی که دارد ترامپیسم است که امکان دارد منجر به حزب سومی شود و از این رو باید متلاشی شوند.

از آنجا که یک ده هزارم بالا از جدایی ایالات و قیام مسلحانه به شدت وحشت دارد باید جلوی آنچه را که اکنون شکل یک حرکت توده ای و ملی اما ناپخته از نظر پیشنهادات سیاسی است گرفته شود.

یک ده هزارم بالا خوب میداند که ترامپ نمی تواند عامل یک حرکت انقلابی باشد. از سوی دیگر، جمعیت قابل ترحم او را عاملی برای تغییر تشخیص داده اند. او منجلاب واشنگتن و فساد آن را رو کرد. او نشان داد که این موسسات فقط عروسک های خیمه شب بازی انحصارات هستند و کوچکترین توجهی به مردم عادی ندارند.

دستگاه قضایی در فساد فرو رفته است. شرکت های داروئی و تکنولوژی عملأ بخشی از مجتمع MICIMATT هستند.

حال باید دید که تکلیف این ۷۵ میلیون نفری را که صدایشان را خفه کرده اند چه خواهد شد و ۸۸ میلیون نفر ازدمشترکین توییتر ترامپ چه میشوند.

تا اینجا ما شاهد یک جنگ طبقاتی هستیم، اقلیتی کوچک در قدرتند و دموکراسی در دست قدرت کامل دستگاه های ارتباط جمعی قرار دارد.

آنچه در پیش است پاکسازی ای بیرحمانه، سرکوب پیگیر، سانسور، جاسوسی علیه مردم ، و متلاشی کردن آزادیهای مدنی خواهد بود.

بنا براین خوش آمدید به «تسلط بلامنازع در داخل» _ آلمان ۱۹۳۳ و ۱۹۸۴ اصل جورج اورول خداحافظ رویای آمریکایی میراث ۶ ژانویه اینست.


توضیح مترجم: نويسنده مخصوصا از اصطلاح «جمعیت قابل ترحم» برای طرفداران ترامپ استفاده کرده. لازم به تذكر است، در انتخابات دوره قبل بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ ،خانم کلینتون به طرفداران ترامپ به این لفظ اشاره میکرد

منبع کانال تلگرامی دکتر مرتضی محیط