کوبا, رسانه ها

حسن نصرالله: خدا به همه رحم کند!

بیروت ، 9 ژانویه (خبرگزاری کوبائی پرنسا لاتینا) دبیر کل حزب الله لبنان ، حسن نصرالله ، در سخنرانی که امروز توسط تلویزیون المنار پخش شد ، درباره خطر استفاده دونالد ترامپ از دکمه بمب اتمی هشدار داد.
وی در سخنرانی خود تأكید كرد: «خداوند به همه رحم کند».
نصرالله اظهار داشت که شورش حامیان ترامپ به مجلس واشنگتن نشان داد که آمریکایی ها می خواهند کدام دموکراسی را به دنیا صادر کنند.
نصرالله با توجه به کشته شدن ۴ نفر از هواداران ترامپ گفت:« این حمله نشان داد که ترامپ هیچ هراسی بخود برای قربانی کردن هوادارانش هم راه نمی‌دهد.»
رفتار و سیاست وی دشمنی او با ملتش را آشکار ساخت.
وی ادامه داد ، این حملات نباید نادیده گرفته شود ، زیرا این نشان دهنده و نمونه بارز استكبار سیاسی و نظامی آمریكاست.
نصرالله در بخشی دیگر از سخنان خود اقدامات جنایتکارانه دولت آمریکا در خارج از کشور ، از جمله ترور سران مقاومت اسلامی ، از جمله ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی را محکوم کرد.
در مورد مشکلات داخلی لبنان ، او خواستار انتشار حقیقت انفجار در بندر بیروت و مجازات مسئولان این عمل شد ، او تاکید کرد که این حق مردم است که ازحقیقت امر مطلع شوند.
وی گفت: «نتایج تحقیقات باید روشن کند که آیا این یک عمل خرابکارانه است یا نتیجه سهل انگاری.»
وی در عین حال از عملکرد بازپرس قضائی این پرونده انتقاد کرد که تحقیقات را به سمت مسائل اداری و کنار گذاشتن سایر موارد میکشاند.
در مورد تشکیل دولت ، رهبر مقاومت اسلامی لبنان تأکید کرد که نمی توان انتظار داشت مذاکرات بین ایالات متحده و ایران انجام شود ، زیرا لبنان برای واشنگتن در اولویت نیست.