کوبا, تاریخی, سرتیتر

۶۲ سالگی انقلاب و مقاومت کوبا مبارک باد

هاوانا ، اول ژانویه ۲۰۲۱(خبرگزاری کوبائی پرنسا لاتینا) کوبایی ها امروز شصت و دومین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می گیرند ، این انقلاب یکی از تأثیرگذارترین الگوهای مقاومت و مبارزه اجتماعی در آمریکای لاتین و جهان است.
در روز اول ژانویه ۱۹۵۹ ، ارتش شورشیان انقلابی به رهبری فیدل کاسترو به قدرت و حکومت باتیستا را در هم شکست و به این ترتیب پایان ایتبدتد در کوبا را رقم زد.
به محض بر سر کار آمدن انقلابیون ،دولت جدید به برچیدن سیستم سیاسی استعمار جدید پرداخت ، نهادهای سرکوبگر را منحل و دولت از عوامل اتبداد پاکسازی کرد.
انقلاب کوبا روند و رابطه وابستگی خود را به ایالات متحده را تغییر داد ، روندی که در دکترین مونرو تعریف و ایجاد شد بود ، این مهم بیشترین تأثیر خود را بر قیام‌های آمریکای لاتین در قرن گذشته نهاد.
کوبایی انقلابی این کشور کارائیب با کسب نتایج ارزشمند برای جهانیان ، نمونه های مثبتی از آموزش و بهداشت رایگان را بوجود آورد ، که به همکاری بین المللی و ادغام منطقه با پروژه هایی مانند ALBA-TCP یا Celac منجر شد.
انقلاب باعث و بانی این موفقیت ها و پیروزی‌ها در زمینه فرهنگ ، ورزش ، علم و فناوری و سایر شاخه ها شد.
برای بیش از ۵۰ سال ، کوبا ظرفیت مقاومت و همچنین انصاف مبارزه برای استقلال خود را حفظ می کند.
روز قبل ، رئیس آن میگوئل دیاز كانل ، فرا رسیدن سال نو و شصت و دومین سالگرد پیروزی انقلاب را به مردم این جزیره تبریک گفت.
رئیس جمهور در حساب توئیتر خود از کوبایی ها ، که از آنها را برای جشن گرفتن و بزرگداشت سالگرد انقلابشان به عنوان یک خانواده دعوت به عمل آورده بود ، سپاسگزاری کرد.
‹کوبا ویوا› در آغوش مردم ما. سپاسگزاری و در آغوش گرفتن خانواده بزرگ کوبایی برای الهام بخشیدن ، درک ، مشارکت و همیاری با آنها.
او در ادامه نوشت: به عنوان یک خانواده ، بیایید سال جدید و ۶۲ سالگی انقلاب را جشن بگیریم.