رسانه ها

فراخوان ۵ سازمان فلسطینی برای نشست جدید با هدف پایان اختلافات

پنج سازمان از گروه‌های مقاومت فلسطین در نشستی وضعیت فلسطین در سایه پیامدهای منطقه‌ای و ملی را بررسی کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، این پنج گروه شامل جبهه خلق برای آزادی فلسطین (زنده یاد رفیق جرج حبش)، جبهه خلق برای آزادی فلسطین (فرماندهی کل)، جهاد اسلامی، « طلائع حرب التحریر الشعبیة- قوات الصاعقه» (پیشتازان جنگ آزادیبخش خلقی-نیروهای صاعقه) و جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین (نایف حواتمه) در نشست خود بیانیه‌ای پنج بندی به شرح زیر صادر کردند:

اول؛ تأکید بر مخالفت با توافق اسلو و پایبندی به تصمیم‌های شورای ملی و مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» مانند پایان دادن به مرحله انتقالی توافق اسلو، لغو شناسایی رژیم اسرائیل، توقف هماهنگی امنیتی، تحریم اقتصادی اسرائیل و لغو پروتکل اقتصادی پاریس.

دوم؛ تأکید بر ادامه گفت‌وگوی فراگیر ملی و فلسطینی، بازگرداندن وحدت ملی و بازسازی نهادهای ملی فلسطینی بر اساس شراکت ملی، توافق بر راهبرد ملی برای مقابله فراگیر با رژیم اسرائیل و از بین بردن شهرک‌ها، تشکیل رهبری واحد برای مقاومت مردمی و رفتن به سمت انتفاضه تا نابودی رژیم اشغالگر.

سوم؛ محکوم کردن تمامی انواع عادی‌سازی روابط با دشمن اسرائیلی که آخرین آنها مغرب بود.

چهارم؛ دعوت به ازسرگیری گفت‌وگوی ملی و برگزاری دور جدید نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی با هدف بررسی تمام مسایل مطرح شده در جدول کاری مسأله فلسطین.

پنجم؛ درود به همه ملت مبارز فلسطین و اسرای قهرمان آن در زندا‌ن‌ها و شهدایی که فراموش نمی‌شوند.

دبیران کل گروه‌های فلسطینی در شهریور ماه نشستی مجازی را در بیروت برگزار کردند و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان در آن سخنرانی کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطینی ضمن استقبال از برگزاری نشست گروه‌های فلسطینی در بیروت، آن را گامی مهم برای تجدید وحدت خواندند و بیانیه‌ای هفت بندی صادر کردند .