گوناگون, سرتیتر

آنچه را که دربارۀ واکسن تولیدیِ فایزر علیه کووید-19 نمی گویند. – ویلیام انگدال – حمید محوی

آنچه را که دربارۀ واکسن تولیدیِ فایزر علیه کووید-19
نمی گویند.

« انسان آزمایشگاهی بجای موش آزمایشگاهی»

ویلیام انگدال

F. William Engdahl

مرکز پَژوهش های جهانی سازی، 11 دسامبر 2020


بیل گیتس بی وقفه واکسن های جدید آزمایش نشده را تأمین مالی و ترویج می کند، یعنی واکسن هائی که معمولاً باید ما را از مرگ « وحشتناک » در تماس با ویروس کرونا حفاظت کند و در عین حال به ما اجازه دهد که دوباره به زندگی « عادی » بازگردیم. فایزر (Pfizer) غول داروسازی اعلام کرده و با این ادعا که در نخستین آزمایش ها روی
انسان به نتایج فوق العاده ای دست یافته است. در این آزمایش ها از فن آوری تجربی که زیر عنوان مهندسی ژنوم (یا ویرایش ژنوم) شهرت دارد و بطور مشخص تر در آن از مهندسی ژنوم آر ان ای پیام رسان

(m RNA) استفاده شده، یعنی نوعی فن آوری که پیش از این هرگز برای تهیۀ واکسن به کار برده نشده است. با این حساب، پیش از آنکه به امید ایمنی برای تزریق واکسن بشتابیم، بهتر است دربارۀ این فن آوری نوین تجربی و کاستی هایش در دقت عمل آن کمی بیشتر
بدانیم.

وقتی غول داروسازی فایزر و همکار آلمانی آن بیوان تک (BioNTech) در بیانیه ای اعلام کردند که واکسنی برای کووید-19 ساخته اند که تا « %90 » مؤثر واقع می شود، جهان امور مالی خیلی هیجان زده شد


متن کامل با تصاویر از اینجا


نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً بازتاب دهنده عقاید «مجله هفته» نیست و تنها بابت اطلاع رسانی و ایجاد فضای گفتگو سازنده منتشر میشود.

۱ دیدگاه

 1. شعله کار says

  ۲۰۲۰ را ایرانیان سال نحسی میدانند که صدمات زیادی به ایرانیان و زحمتکشان جهان (کرونا) وارد گردیده است و آرزو دارند که سال ۲۰۲۱ برای آنان شاید کمی بهتر شود، ولی من بر عکس میدانم.
  نتایج سال ۲۰۲۰ را ایرانیان در سال ۲۰۲۱ مزه خواهند کرد. از وضعیت زحمتکشان و افراد مبارز شریک در جنگ طبقات و در غربت در بدر شده که بگذریم، نولیبرالیسم به اهتمال زیاد پایش در ایران در ۲۰۲۱ خواهد شکست.
  زیرا من صدای خرد شدن استخوان امپریالیسم آمریکا در خلیج پارس را میشنوم.
  امروز در «آخرین خبر»‌ خواندم که در شمال شرق سوریه سربازان آمریکایی مستقر در اتحادیه با قسد (روژانا)به دو کودک ۱۲ ساله سوری مشغول بازی شلیک کرده و یکی از آنها را به قتل رسانیده اند. این نشان از ترس مافوق تصور از هر موجودی حتی کودکی ۱۲ ساله میباشد. ارتشی که به این روز افتاد، به مفهوم فرار از منطقه میباشد.
  این امر دقیقا در فلسطین دیده شد، یهودیان اسراییلی که سخت پشت دست راستی های اسراییل که همان صهیونیست ها میباشند ده ها سال است ایستاده اند و چهارصد کودک که دست خود را بالا کرده از مدرسه بیرون می آمدند بقتل رسانیدند مشاهده شد. این عمل برابر بود با شکست سیاسی اسراییل در تمام جبهه ها حتی نظامی!
  همین امر در سوریه دیده میشود. امروز هزاران نفر در شهر ابوکمال که بزرگترین و محکم ترین دژ آمریکایی داعشی بود گرد آمده و سالروز قتل سردار قاسم سلیمانی را که بانی آزادی این شهر بوده است با ابراز خشمی عظیم برعلیه غرب چشن گرفتند!
  اما در ایران سرمایداری پوست جدیدی خواهد انداخت و از نولیبرالیسم به سرمایداری شکننده که با پای چوبین حرکت میکند تبدیل خواهد شد. امکان مرگ خامنه ای و جلوس محسن رضایی همراه باند رییسی و گرفتن امور در دست بسیار زیاد است.
  این امر را فرار چندمین بار ناوهای هواپیما بر و بمب های اتمی پرتاپ کن هواپیماهای بی ۵۲ آمریکا و اتحاد منحوس غربی نشان میدهند که در ایران نیروهایی در عمق در جریانند که باند خاتمی جهانگیری روحانی را بزودی از اریکه قدرت بزیر کشیده و به سوی ««ناسیونالیسم ایران بزرگ بدون پان ایرانیسم»» بشکل کلاسیک (در ابتدا با متدی که اقای اخمد مزارعی بیشتر تبلیغ میکندکه معجونی از اسلام و مبارزه ضد امپریالیستی میباشد) خواهد رفت.
  پر واضح است که باز هم اختلاف طبقات پس از چندی باز حاد میشود و سرمایداری را به پایان خود شتاب میدهد.
  این سال بر همه زحمتکشان و کسانیکه از استثمار شوندگان نیشتند مبارک باد.
  سر آغازی خوش در انتظار است.
  پس؛ از تو حرکت و از حرکتت برکت!

  لایک

 2. شعله کار says

  حمید محوی چه کرده همه رو…
  رفیق محوی بار دیگر یکی از حادترین «اکسترم» سخنان روز را مطرح کرده است که گوش شنونده ودهان گوینده را میسوزاند.
  در عین حال چند نکته در آن نهفته است که با قوانین تاکنون مسلط در ماتریالیسم تاریخی/دیالکتیکی بشدت مغایرت داشته و با قوانین مسلم دوران سرمایداری رقابت آزاد دوران مارکس در کاپیتال هم در تضاد است؛ شاهد:
  ««…ازدیدگاه من،ما در فرآیند فاجعه آمیزی در سطح جهانی به سرمی بریم و تبهکاران بر جهان تسلط یافته و حکومت جهانی نیز جمعیت جهان رابر اساس همان سنگهای راهنمای جورجیا و مطابق استراتژی کیسینجر برای امنیت ملی آمریکا تنظیم خواهد کرد. با این حساب که تفاوت بین آدمهای زیادی که باید زودتر از موعد بمیرند و یا هرگز به دنیا نیایند در غرب و شرق، در شمال و جنوب برچیده شده است. واین باربنظر می رسد که کاملاً بااستراتژی امنیت ملی آمریکا که می خواهدفقط کشورهای جهان سوم راجمعیت زدائی کندمنطبق نخواهد بود و به سراسر جهان توسعه می یابد.و کرونا فقط یک پیش درآمد است.موضوع تمایل دستگاه دین اسلام در ایران برای خرید از فایزر با پی آمدهای پیش بینی ناپذیر برای سلامت عمومی مردم جهان و ایران، برای ما باید معنی دار باشد،…»»
  رفیق برای طبقه و بخصوص هیئت حاکمه کشورهای در حال تکامل سرمایداری خود، هرچه تعداد دستها بر سر میز غذا بیشتر باشد موجب افرونی قدرت آن‌ها از راه استحصال ارزش اضافه و در صورت وجود ارتش ذخیره کار درجه استثمار بالاتر میباشد. بهمین خاطر است که کشورهای استعمارگر دایما برنامه برای دزدی افراد جوان کشورهای دیگر ریخته و در تلاشند. (بمب بیانداز و سپس تور بیانداز و نیروی کار غارت کن/ از سروصدا راه انداختن برای غرق شدگانی که باید برده های آینده آن‌ها میشدند و پز دادن به صفات انساندوستی دروغین آنها … که به این نیت خدمت میکند میگذریم، از بوجود آوردن شرایطی برای فرار مغز ها مانند خانم مریم میرزاخانی هم به هیچ وجه کوتاهی نمیکنند)
  سرمایداری انحصاری در دوران قرن بیست ویکم، قادر است نیروی کار را تا سطح یک پنجم در شرایط کنونی کاهش و نیروی لازمه جهت «باز تولید نیروی کار» راهم حتی بیشتر کم نماید که با حجم خدمات رسانی کنونی شرکت های بیمه و نابودی خانه‌های سالمندان آنرا شاهدیم(غارت صندوق های حق بیکاری اندوخته توسط کارگران و صندوق های بازنشستگی آنان)؛
  که پروسه سرعت کار و آزاد شدن نیروی کار و کم کردن آن‌ها با تکامل فن آوری های نوین بخصوص هوش مصنوعی روز بروز ادامه یافته و در نهایت تعداد نیروی کار به صفر تقریبی میرساند!!
  این موجودات دوپای استثمار و استعمارگر اکنون باروش هرچه بیشتر بهتر میتواند با غارت ارزش اضافه نجومی کشورهای عقب نگه داشته با فروش «سلاح کالای مدرن» همه جامعه را در چنین شرایط غیر عقلانی تولیدی تأمین کالایی نماید.
  آنهم عمداً این کار را نمیکند. زیرا در غیر اینصورت نرخ سود و یا بهتر بگوییم نرخ متوسط ارزش اضافه را پایین می آورد، که خود بهتر از هرکسی میداند که بدون آن نابود میشود.
  بنابراین بایستی درد امپریالیستها و شفایی که برای آن جستجو میکنند را در جای دیگری دانست تا توانست برعلیه آن مؤثر مبارزه کرد.
  من یقین دارم که امپریالیسم که نهاد و جوهر سیاستش استعمارگری میباشد در پی ایجاد بازار فروش که احتیاج مبرم به مصرف کننده دارد و یا همانطور که لنین بدرسی در کتاب «امپریالیسم بمثابه آخرین مرحله سرمایداری» مطرح میکند، «تجدید تقسیم بازار فروش» میباشد که شما هم در رقابت آن‌ها برای بازار فروش اجباری ««واکسن کوید ۱۹»» در سراسر جهان، مقاله های خود را برای برگردانی انتخاب کرده‌اید که مزید سپاس این حقیر است.
  در ضمن نباید پروسه خراب کردن زیر ساخت ها کارخانه ها مزارع … که همراه آن همانند عراق یک میلیون کودک را آمریکایی ها کشتند و خانم اولبرایت در پاسخ به خبرنگاری گفت «آری کشتن یک میلیون کودک عراقی به آن چیزی که ما بدان دست یافتیم ارزش داشته است» را با سیاست ««جمعیت زدایی»» که پروفسور میشل شوسودوسکی مطرح میکند یکی دانست. یعنی اگر امپریالیسم میتوانست بدون کشتار چند میلیونی با جنگ چه در جنگ ویتنام و چه در جنگ ۸ ساله با ایران به اهداف خودش برسد که نرسید، حتماً این جنایات بر علیه بشریت را داوطلبانه مرتکب نمیشد (هرچند در لاس و گاس بطوریکه شنیده‌ام با مهمات ارتشی بصورت واقعی با کشتن افراد خود را ارضاء میکنند (اکنون بجای ماشین های جک پوت و سکس) همانطوریکه در جنگ ویتنام اتاق شکنجه را به «پیپ شو»‌ برای ارضای ژنرال ها و فرماندهان اصلی تبدیل کرده بودند. تماشای کشتار زندانیان در جنگ با گاو های وحشی که در زندان های خصوصی آمریکایی بصورت شو تشکیل میدهند هم از هیمن فرهنگ سخن دارد.
  بنابر این چه با کوید ۱۹، همراه فروش واکسن آن و چه با دستکاری ژنیتیکی انسان‌ها و یا حیوان ها و ساختن ربات های گوشتی خود کفا، از نظر خوراک و تعمیر خود… در آینده، این موجود دوپا، با دو دست و دو گوشِ سرمایدار، اعم از آمریکایی یا آلمانی انگلیسی فرانسوی و یا چینی روسی را فراری از ««بازار فروش یا بطوریکه بهتر بزبان آلمانی ادا میشود(Absatzmarkt بازار رها شدن از کالا)»»، تا زمانیکه سرمایداری پا برجاست غیر ممکن است!!
  این سرنوشت مختوم سرمایداری میباشد. پس باید کلیه سعی را بکار برد، تا جمیع کارگران و زحمتکشان آن را دریافته و برای از بین بردن چنین نظام انسان برانداز قدم بردارند تا به هدفِ رسیدن به یک زندگی که باندازه کافی و جامع برای کلیه اعضای جامعه موجود باشد، در صلح دایمی میان نسلها (جوانان، بالغ ها، باز نشستگان) و کلیه نژاد ها، زبان‌ها، فرهنگ ها… و توان زندگی روی همین زمین در شرایط اکنون موجود زندگی کنند، مبارزه نمایند.
  در آرزوی نمک گیر کردن های باز هم بیشتر
  سپیده اول دیماه ۹۹

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.