کوبا, تیتر, سرمقاله, سرتیتر

آديوس ديِگو!

چریک‌های «نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا»، همدردی خود را به خاطر فوت دیگو آرماندو مارادونا با مردم آرژانتین و با همه کسانی که او را در جهان دوست داشتند و تحسین می‌کردند، در میان می‌گذارند. چهار سال پس از فقدان فیزیکی فیدل، در ۲۵ نوامبر سال ۲۰۲۰، چریک‌های «نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا» با احترام و تحسین از انقلابی راسخ، رهبر بزرگ قرن بيستم، کسی که يک انقلاب را به عنوان میراث جهانی از خود به جا گذاشته است، که هم‌چنان عشق و انسانیت را از کارائیب ساطع می‌کند، ياد می‌کنند.

منبع: ردگلوب
تارنگاشت عدالت

بيانيۀ «نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا» (FARC-EP)، Second Marquetalia

در مورد مرگ دیگو مارادونا و سالگرد درگذشت فیدل کاسترو

چریک‌های «نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا» (FARC-EP) Second Marquetalia، همدردی خود را به خاطر فوت دیگو آرماندو مارادونا با مردم آرژانتین و با همه کسانی که او را در جهان دوست داشتند و تحسین می‌کردند، در میان می‌گذارند.
ما، همدردی عميق و همبستگی معنوی خود را با خانواده او ابراز می‌داريم. 

او در اذهان ما، به عنوان يک مرد عدالت‌خواه و یک دوست صمیمی برای دولت‌ها و مردمی که تحت آزار واشنگتن قرار داشتند، هميشه ماندگار است.
مردم حق انتخاب يک نظم اجتماعی انسانی و مستقل را دارند. دیِگو، تو را به خاطر می‌سپاريم.
ستاره فوتبال هماره خواهد درخشيد.

فیدل کاسترو روز فردی از همه جهت انسانی

چهار سال پس از فقدان فیزیکی فیدل، در ۲۵ نوامبر سال ۲۰۲۰، چریک‌های «نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا» (FARC-EP) Second Marquetalia با احترام و تحسین از انقلابی راسخ، رهبر بزرگ قرن بيستم، کسی که يک انقلاب را به عنوان میراث جهانی از خود به جا گذاشته است که هم‌چنان عشق و انسانیت را از کارائیب ساطع می‌کند، ياد می‌کنند.

ستارۀ کوبا در آسمان همیشه به فقيران زمین و همه بشریت نشان می‌دهد که راهی وجود دارد، و این‌که یک جهان جدید توهم یا مدینه فاضله نیست. اتحاد و همبستگی مردم نیرویی است که می‌تواند یک نظم جهانی جدید مبتنی بر عدالت و صلح ایجاد کند که جای سیستم ناعادلانه و نابرابر حاکم را بگیرد.

هنوز هم می‌توان زندگی را در کره زمین نجات داد.

فیدل گفت که يک انقلابی مانند دن کیشوت است و اطمینان داشت که اگر او در این دوره زندگی می‌کرد با هیولای وحشتناک شمالی مقابله می‌کرد. وی در آستانه عزیمت، از هم‌وطنان خود خواست در صورت حمله به کشور، تا آخرین قطره خون برای دفاع از انقلاب بجنگند.
در مبارزه برای عزت، تسلیم وجود ندازد.
بسيار سپاسگزاريم فیدل، که تو همیشه در سمت صلح در کلمبیا و صلح جهانی قرار داشتی!
نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا
(FARC-EP) Second Marquetalia

نوامبر ۲۰۲۰

۱ دیدگاه

  1. هنگامی که دیه گو مرادونا در سراشیب سقوط در غلتید فیدل با سفارشی به این ورزشکار هم میهن ارنستو چگوارا- به دیگو نهیب زد. دیه گو بر پا خاست و در سایه نصایح فیدل و چاوز ورزشکاری انقلابی شد. یاد این ورزشکار انساندوست گرامی باد. یادآوری می شود پدر و مادر ارنستو چگوارا فرزند انقلابی ملت آرژانتین فرزند خود ارنستو را در کودکی ت ت صدا می کردند. معنی کلمه آدیوس یعنی خدا حافظ

    لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.