رسانه ها

یکی از دانشمندان رده بالای هسته ای-موشکی ایران توسط مزدوران اسرائیل ترور شد/ سازمان ملل اطلاعات مخفی را به نتانیاهو داده بود!

تابناک: ساعاتی قبل محسن فخری زاده یکی از دانشمندان رده بالای حوزه هسته‌ای و موشکی کشور در منطقه آبسرد دماوند (استان تهران) ترور شد.لازم به ذکر است این دانشمند برجسته کشور به همراه محافظ خود در ورودی شهر آبسرد مورد تهاجم انتحاری قرار گرفته است. همچنین اصابت شلیک مستقیم گلوله باعث آسیب شدید وی شده و محافظ او نیز زخمی شده است.

ساعاتی قبل یکی از دانشمندان رده بالای حوزه هسته‌ای و موشکی کشور در منطقه آبسرد دماوند (استان تهران) ترور شد.

به گزارش تابناک، محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، عصر امروز جمعه در آبسرد دماوند به وسیله انفجار و شلیک، مورد سوءقصد قرار گرفت. تلاش برای مداوای فخری زاده و سایر مجروحین ادامه دارد.

چگونگی ترور محسن فخری‌زاده
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ – ۱۹:۱۳

گفته می‌شود وی در مسیر بازگشت از شمال کشور، نیسانی جلوی ماشین شان را می‌گیرد، بلافاصله نیسان پر از مواد منفجره منفجر می‌شود؛ سپس گروهی دیگر می‌آیند و ماشین را گلوله باران می‌کنند. وی با چهار گلوله‌ ترور شده است.
دانشمند کشورمان به شهادت رسید
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ – ۱۸:۲۷

وزارت دفاع: بعدازظهر امروز جمعه عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست‎ها آقای محسن فخری زاده به شدت مجروح شد و بیمارستان منتقل شد.

متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و دقایقی قبل این مدیر خدوم و دانشمند پس از سالها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
فخری‌زاده هم‌اکنون در اتاق عمل است
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ – ۱۸:۱۴

یک منبع آگاه گفت :«محسن فخری‌زاده» دانشمند هسته‌ای کشورمان پس از واقعه ترور بعد از ظهر امروز به بیمارستان منتقل شده و هم‌اکنون در اتاق عمل است.

تلاش پزشکان برای مداوای ایشان و یکی از همراهانشان هنوز ادامه دارد.

برخی منابع خبری گزارش داده اند تلاش‌ها برای احیای این فخری زاده به نتیجه نرسیده و این دانشمند به شهادت رسیده است.

یکی از دانشمندان رده بالای هسته ای-موشکی کشور ترور شد

لازم به ذکر است این دانشمند برجسته کشور به همراه محافظ خود در ورودی شهر آبسرد مورد تهاجم انتحاری قرار گرفته است. همچنین اصابت شلیک مستقیم گلوله باعث آسیب شدید وی شده و محافظ او نیز زخمی شده است.

همچنین خبرگزاری فارس از دماوند گزرش داد، ساعتی قبل صدای یک انفجار در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد خبرساز شد. شاهدان عینی یک انفجار و پس از آن صدای رگبار را تایید می‌کنند. گفته می‌شود یک خودرو هدف این ترور بوده است.

بنا بر این گزارش، سه یا چهار تن دیگر در این درگیری کشته می‌شوند که گفته می‌شود از تروریست‌ها بوده اند.

یکی از دانشمندان رده بالای هسته ای-موشکی کشور ترور شد/ محسن فخری زاده کیست؟

▫️در همین راستا رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، خبر ترور دانشمند موشکی کشورمان را تایید کرد.

او تنها دانشمندی بود که نتانیاهو در یک برنامه از او نام برده بود و رسانه‌های اسرائیلی اعلام کرده بودند که نقشه ترور وی در یک بار سال‌های گذشته شکست خورده بود.

یکی از دانشمندان رده بالای هسته ای-موشکی کشور ترور شد

رسانه‌های اسرائیلی ادعا کرده بودند که نام این دانشمند از طریق لیست‌های سازمان ملل به دست موساد رسیده است.

نام محسن فخری‌زاده به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی که در فهرست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان که از سوی نشریه آمریکایی فارین پالیسی منتشر شده است.

نام فخری‌زاده تحت عنوان «دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC)» در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ میلادی، در فهرست تحریم شدگان ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت.

اوایل سال ۱۳۹۷، منابع اسرائیلی اعلام کرده بودند که «موساد» سازمان جاسوسی اسرائیل تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند اما عملیات او موفق نبوده است.

در این باره وبگاه «واللا نیوز» گزارش داده بود عوامل موساد پیشتر تلاش کرده‌اند یک دانشمند هسته‌ای ایرانی به نام «محسن فخری‌زاده مهابادی» که مسئول راکتور اتمی تهران است را ترور کنند.

این وبگاه اذعان کرده بود تمام دانشمندان هسته‌ای ایرانی که پیشتر ترور شدند یا سوء قصدی علیه جان آنها انجام گرفته، عملیات آن توسط عاملین موساد اجرا شده است. مقامات اطلاعاتی خارجی موساد به «واللا» گفته بودند که فخری‌زاده در لیست ترور موساد قرار داشت.

منبع تابناک

۱ دیدگاه

 1. ببینید رفقا، گویند: „علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد“
  اینکه الان دنبال تروریست و فرمانده یا تصمیم‌گیرنده عملیات تروریستی بگردیم، هیچ دردی را دوا نمی‌کند، هیچ مشکلی را حل نمی‌کند، باعث زنده شدن دانشمندان هم نمی‌شود.
  مقصر اصلی و اولیه ترور دانشمندان کسان یا نهادهایی هستند که اسامی آنها را علنی و افشا می‌کنند، به نهاد بین‌المللی می‌دهند.
  تجربه موفق اتحاد شوروی در این زمینه بسیار آموزنده است.
  در اتحاد شوروی هزاران مخترع، مکتشف، محقق در عرصه‌های مختلف علوم و فن‌آوری، بویژه، در عرصه اتمی فعالیت می‌کردند، اما هیج کس با نام، محل زندگی یا کار آنها اطلاع نداشت.
  مثلا، رفیق زنده یاد بریا برای دانشمندان هسته‌ای کشور عالی‌ترین شرایط زندگی را تامین کرد، آنها را در جامعه مخفی کرد تا توانستند به ساخت سلاح اتمی موفق شوند.
  در این باره، لطفا، مقاله لینک پائین، بویژه، توضیحات مترجم را ملاحظه فرمائید.http://archive.mashal.org/content.php?t=%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%20%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%8C%20%D9%85%D9%82%D8%B5%D8%B1%20%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA%20%D9%88%20%DA%86%D9%87%20%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9F%20(%DB%B1)&c=bainenmelal&id=01805

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.