اخبار
نوشتن دیدگاه

حملات جبهه پولیساریو به ارتش مغرب در صحرای غربی

ارتش مغرب در منطقه کرکرات واقع در جنوب صحرای خاکریز احداث کرده است تا تردد کامیون‌های حامل کالا از گذرگاه مرزی کرکرات تامین شود. با احداث این خاکریز تردد کامیون‌ها بین مغرب و موریتانی بار دیگر از سرگرفته شد، اما جبهه پولیساریو این اقدام مغرب را عملیات تجاوزکارانه می‌داند و به مواضع ارتش مغرب در پشت این خاکریز حمله می‌کند.

جبهه پولیساریو با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای این جبهه به مواضع ارتش مغرب در پشت خاکریز ننگ و ذلت ( نامی که جبهه پولیساریو بر این خاکریز گذاشته‌ است ) هدف حملات سلاح‌های سنگین خود قرار دادند که در اثر آن خسارت‌هایی به نیروهای متجاوز مغربی وارد شد.

در این بیانیه که توسط خبرگزاری صحرا ( وابسته به جبهه پولیساریو ) منتشر شده آمده‌ است: این حملات طی دو روز گذشته انجام شد و نیروهای دشمن در مناطق آمکالا، اغزاله ، قدره هدف آتش سلاح‌های سنگین نیروهای جبهه پولیساریو قرار گرفتند و تلفات جانی و خسارت‌های مادی به دشمن وارد شد.

جبهه پولیساریو در بیانیه خود با تاکید بر ادامه حملاتش به نظامیان مغربی در طول خاکریز احداثی در جنوب صحرای غربی اعلام کرد: حملات اخیر نهمین عملیات نیروهای جبهه پولیساریو علیه نظامیان مغربی محسوب می‌شود که طی آن استحکامات دشمن هدف اتش سلاح‌های سنگین این جبهه قرار گرفت.

دولت رباط در آبان ماه گذشته جبهه پولیساریو را متهم کرد که مانع تردد کامیون‌های حامل کالا از گذرگاه مرزی کرکرات شده‌ است. به همین دلیل در نهم همان ماه به ارتش مغرب دستور داد، به منطقه کرکرات نیرو اعزام کند تا تردد کامیون‌ها از گذرگاه مرزی کرکرات از سرگرفته شود.

جبهه پولیساریو در واکنش به این تصمیم دولت رباط اعلام کرد: ورود هر نظامی یا غیرنظامی مغربی به منطقه کرکرات سبب می‌شود تا توافقنامه آتش بسی که بین دو طرف در سال 1991 به امضاء شده نادیده گرفته شود.

دولت رباط این هشدار جبهه پولیساریو را نادیده گرفت و ارتش مغرب در منطقه کرکرات کمربند امنیتی ایجاد کرد و از آن زمان به بعد، حملات جبهه پولیساریو به نظامیان مغربی از سرگرفته شد.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.