رسانه ها

جبهه خلق برای آزادی فلسطین: باید با دولت بایدن مقابله کرد، نه مذاکره

«ابو احمد فؤاد» معاون دبیر کل سازمان چپ گرای مارکسیستی لنینیستی «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» تأکید کرد که هیچ یک از نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا، به سود ملت فلسطین کار نمی‌کند.

فؤاد به شبکه المیادین گفت که «حمایت از اسرائیل، از جمله اصول ثابت سیاست آمریکا و امپریالیسم جهانی است؛ صرف نظر از اینکه دموکرات‌ها برنده [انتخابات] شوند، یا جمهوری‌خواهان».

وی ادامه داد: «آنچه برای ما اهمیت دارد، این است که مذاکراتی با دولت بایدن صورت نگیرد؛ زیرا این مسئله، هیچ سودی و نتیجه مفیدی ندارد».

این مقام فلسطینی خاطر نشان کرد، دونالد ترامپ برای جنایات بیشتر، فرصت داشت، مانند موافقت با اشغال کرانه باختری یا حمله به محور مقاومت، ولی پیش از اینکه رئیس جمهور جدید سر کار بیاید، قصد دارد هدایای خود به رژیم اسرائیل و مزدورانش در منطقه را تکمیل کند.

فؤاد با بیان اینکه هر کس بر روی دولت بایدن حساب باز کند، اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود، گفت: «در خصوص مناقشات عربی-صهیونیستی و فلسطینی-صهیونیستی هیچ تفاوتی بین جمهوری‌خواه و دموکرات وجود ندارد».

وی ادامه داد: «آنچه دموکرات‌ها به اسرائیل دادند، در برخی زمینه‌ها بسیار بیشتر از چیزی است که ترامپ به آنان داد… [باراک] اوباما خدمات زیادی به این کشور کرد و حقوق ملت فلسطین را نادیده گرفت، ولی این کارها را بدون هیاهو انجام می‌داد».

این مسئول جبهه خلق برای آزادی فلسطین باز هم تأکید کرد که «نباید مذاکره کنیم تا در موازنه قوایی که در حال حاضر به هم خورده، به سود دشمن [اسرائیلی] و دولتهای آمریکا تغییر ایجاد شود… بایدن پیشتر بارها اعلام کرده که یک صهیونیست است و اقداماتی علیه منافع ملت ما انجام داده است».

فؤاد خاطر نشان کرد، بایدن هیچ تغییری در موضوع فلسطین ایجاد نخواهد کرد و مانند ترامپ رفتار خواهد کرد و احتمالا مسیر عادی‌سازی با اسرائیلی‌ها را تکمیل و به عربستان سعودی اعمال فشار می‌کند تا عادی‌سازی را تکمیل کند.

وی در پایان تأکید کرد، باید اوضاع را به گونه‌ای ترتیب داد که با بایدن و دولت وی مقابله کرد و «اگر متحد نباشیم، فشار بر ما ادامه پیدا خواهد کرد نه بر دشمن».