رسانه ها

سوءقصد به جان رئیس‌جمهور منتخب بولیوی

بنابر اعلام سخنگوی حزب جنبش برای سوسیالیسم، «لوئیس آرسه» رئیس‌جمهور منتخب بولیوی هنگام حضور در جلسه‌ای در لاپاز، با دینامیت مورد حمله قرار گرفت اما آسیبی به کسی وارد نشد.


لوئیس آرسه» رئیس‌جمهور منتخب بولیوی هنگام حضور در جلسه‌ای در لاپاز، با دینامیت مورد حمله قرار گرفت. هیچ مجروحی در جریان این حادثه گزارش نشده است.

به گفته «سباستین میشل»، سخنگوی حزب جنبش برای سوسیالیسم این اتفاق پنجشنبه شب به وقت محلی رخ داد. مقامات دولت خودخوانده سابق که بعد از کودتا در این کشور روی کار آمدند، اظهارنظری در خصوص این حمله نکرده‌اند.

میشل در یک نطق تلویزیونی گفت: ما هیچ اظهارنظری درباره این موضوع از سوی «آرتورو موریلو» وزیر کشور ندیده‌ایم. احساس می‌کنیم که محافظتی از ما وجود ندارد. هیچ کس تضمین‌های امنیتی مورد نیاز اقتدار ما را تامین نمی‌کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «تله‌سور» این اتفاق در روزی رخ داد که برخی گروه‌های راست افراطی در بولیوی در رد نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور که ۱۸ اکتبر برگزار شد، در «سانتا کروز» دست به اعتصاب زدند.

در روزهای گذشته نیز موارد دیگری از خشونت و خصومت علیه سازمان‌های اجتماعی و اتحادیه‌ای که حامی حزب حاکم جنبش برای سوسیالیسم هستند، ثبت شده بود.

لوئیس آلبرتو آرسه کاتاکورا با ۵۵ درصد آرا در رقابت‌های انتخاباتی اخیر بولیوی پیروز شد.

وی به عنوان نامزد حزب جنبش سوسیالیسم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد. «اوو مورالس» رئیس جمهور سابق بولیوی که در پس ناآرامی‌های سال ۲۰۱۹ تبعید شد ریاست این حزب را در دست دارد.

انتظار می‌رود که انتخابات انجام شده بحران سیاسی در این کشور را حل کند. این بحران در پی کناره‌گیری مورالس در ماه نوامبر سال گذشته به دلیل انتخابات این کشور و شروع ناآرامی‌ها آغاز شد. پس از کناره‌گیری مورالس، اکثر مقامات ارشد بولیوی نیز از سمت خود کناره‌گیری کردند. پس از آن درگیری میان طرفداران و مخالفان مورالس در بولیوی آغاز شد.

منبع تله سور، الف، خبربان،فارس