کوبا, سياسی, سرتیتر

گسترش تحریم‌های ارزی علیه کوبا.


ادگار گوول

ترجمه مینا


هاوانا / واشنگتن. – شرکت جهانی انتقال پول مستقر در ایالات متحده آمریکا وسترن بونیون Western Union دفاتر خود را در کوبا تعطیل می کند.

بنابراین اظهارات این شرکت تحریم‌های جدید آمریکا که توسط دولت دونالد ترامپ علیه کوبا وضع شده است این شرکت را از تعامل با شرکت مالی کوبایی Fincimex منع می کند . وسترن یونیون ۴۰۷ نمایندگی خود را در سراسر کوبا تعطیل می کند.
بنابراین این تصمیم شرکت ممنوعیت های جدیدی را که اخیراً توسط دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا اعمال شده و شرکت های آمریکایی را از تعامل با شرکت مالی کوبایی Fincimex منع می کند ، رعایت می کند.

خبرگزاری فرانسه گزارش میدهد وسترن یونیون امیدوار است «همچنان به ارائه خدمات ضروری انتقال پول به مشتریان ادامه دهد» و در تلاش است «خود را با قوانین و مقررات جدید در مورد کوبا سازگار کند.» در همین حال ، گفته شد که انتقال پول «امکان پذیر باقی می ماند» و مشتریان آمریکایی می توانند «از دفاتر شعبه ما یا از طریق اینترنت پول به کوبا ارسال کنند. »

تحریم های جدید دولت ترامپ ، افراد ساکن و تابع ایالت متحده آمریکا را از انتقال ارز و همکاری با شرکت های تحت کنترل ارتش کوبا منع می کند. Fincimex شریک اصلی کوبایی وسترن یونیون است که میلیون ها کوبایی در ایالات متحده طی دو دهه از آن برای ارسال پول برای اقوام خود در جزیره کارائیب استفاده کرده اند.
برخی از تحلیلگران گمان می كنند كه دولت ترامپ تحریم ها علیه كوبا را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر تشدید كرده است تا اطمینان حاصل كند كه آرا کوبائی ها ضد كاسترو را در ایالت مهم فلوریدا بدین میآورد.

شرکت مالی کوبائی فین‌سیمکس اظهار داشت كه این تحریم ها در شرایط اشاعه بیماری همه گیر کووید ۱۹ اتفاق می افتد ، باعث بدبینی و تحقیر مردم كوبا شده و فرصت طلبی دولت آمریكا را نشان می‌دهد». برای بسیاری از کوبایی ها حمایت مالی بخشی ارزشمند از زندگی روزانه‌ی عزیزانشان است که آنها آنرا از کوبائی های مقیم خارج از کشور دریافت می‌کردند. در بیانیه تصریح شده است: «فین‌سیمکس شرکتی است که با تصمیم حاکمیت دولت کوبا موظف شده است انتقال از ایالات متحده به کوبا را تضمین کند ، که با توجه به تحریم‌های تازه اکنون عضو این کمک ها به طور کامل قطع شده است.»

وزیر امور خارجه کوبا ، برونو رودریگز در سرویس پیام کوتاه توئیتر نوشت: «اقدامات تحریمی آمریکا علیه کشور ما و حمله به حواله های ارزی برای آسیب رساندن به خانواده های کوبایی است.»

وسترن یونیون و بسیاری از شرکت های آمریکایی دیگر که تحت تأثیر ممنوعیت شدید تجارت با شرکت ها در کوبا قرار گرفته اند ، تاکنون درمورد اینکه آیا آنها باید علیه سیاست تحریم های یکجانبه دولت ترامپ ، که آزادی سرمایه گزاری و کار آفرینی در کوبا را برای آنها محدود می کند ، اقدام قانونی انجام نداده و صدای اعتراضشان را علیه رعایت «آزادی مقدس بازار» بلند نکرده‌اند، همچنین در این مورد هیچ سخنی از دیگر طرفداران تجارت آزاد شنیده نمی شود.

آمریکا ۲۱