پرش به محتوا

فعال برجسته جنبش بدون زمین در برزیل ربوده و قتل رسید


سارا رهننفورر

ترجمه مینا


ریو بونیتو دو ایگواسو ، پارانا.- پیکر بی جان رئیس جنبش بی زمین برزیل (Movimento dos Trabalhadores Rurais Sem Terra، MST) در پارانا ، آنیو پاسکوالین ، پیدا شد. بازرسان احتمال یک قتل سیاسی را بسیار بالا ارزیابی می‌کنند.

جسد وی صبح روز یکشنبه در نزدیکی شهرک ایرنو آلوس دوس سانتوس در ایالت پارانا پیدا شد. طبق گزارش MST و پرتال خبری آنلاین برزیل Brasil de Fato ، جراحات وارده نشان می دهد که پاسکولین مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

آنیو پاسکوالین نفر دوم از سمت راست

ستاد MST همچنین اعلام کرد که پاسکوالین شب گذشته از خانه اش در شهرک ایرنو آلوس دوس سانتوس ربوده شده است. همسرش گفت آدم ربایان دو مرد مسلح بودند. آنها شنبه شب به زور وارد خانه خانواده شدند و اندکی بعد با کامیون فرار کردند. آدم ربایان پول و تلفن های همراه خانواده را به سرقت بردند و اونیو پاسکولین را به گروگان گرفتند.

سازمان امنیت عمومی در پارانا هنوز در مورد این موضوع توضیحی نداده است. درخواستی از سازمان Brasil de Fato بی نتیجه ماند. پلیس مدنی شهرداری لارنجیراس دو سول در حال تحقیق در مورد این پرونده است و تاکنون چندین انگیزه احتمالی در مورد این جنایت از جمله سرقت و قتل متعاقب مورد بررسی قرار گرفته. آدم ربائی و قتل با انگیزه سیاسی نیز مستثنی نیست و مورد بررسی قرار دارد.

خانواده پاسکوالین گفتند که پیام های تهدیدآمیز در پیام رسان واتس اپ دریافت کرده اند. اعضای MST و سیاستمداران به نمایندگان تجارت کشاورزی ابراز سو ظن کردند. به عنوان مثال ، نماینده فدرال و رهبر حزب حزب کارگران PT ، گلیسی هافمن ، در توئیتر اظهار داشت که اخراجهای خشن و تهدید فعالان اصلاحات ارضی از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جائر بولسونارو به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

آنیو پاسکوالین کار خود را برای MST در سال 1996 در Saudade do Iguaçu در Paraná آغاز کرد. در همان سال او در یکی از بزرگترین کارزارهای اشغال شرکت کرد … در جنبش بی زمین او به عنوان یک هماهنگ کننده پایگاه و اخیراً به عنوان رئیس در پارانا عمل میکرد.

آمریکا ۲۱

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: