پرش به محتوا

شبه نظامیانی که فاکس نیوز بنیاد نهاد

الکس واگنر

آتلانتیک

GETTY / PAUL SPELLA / THE ATLANTIC

فاکس نیوز با بیگانه هراسی، تفرقه افکنی، انتشار اندیشه‌های بسیار مسموم، توجیه دیدگاه آخرالزمانی، ایجاد ترس و غیره؛ شبه نظامیانی برای جنگ داخلی احتمالی آمریکا ساخته است.

هفته گذشته با آغاز رای گیری زودهنگام در آتلانتا مرکز ایالت جورجیا، اعضای یک گروه نظامی مسلح خودخوانده، متشکل از تقریباً ۴۰۰ عضو شروع به نفرت پراکنی از طریق رسانه‌ها کردند. کریس هیل، افسر فرمانده شبه نظامیان اعلام کرد: خوب، من فکر می‌کنم ویروس کرونا یک دروغ بزرگ است. به گفته هیل، این همه‌گیری چیزی بیش از توطئه دولت برای سرقت حقوق آمریکایی‌ها نبوده است. معاون هیل، شخصی به نام کوری ولز با عنوان گروهبان تریمن، وضعیت در آمریکا را به ظهور نازیسم تشبیه کرد. وقتی هیتلر آلمان را تصاحب کرد، این کار را نه در یک روز که در طول زمان انجام داد. ما اکنون تقریباً در آمریکا در حال تماشای شرایطی مشابه هستیم.

هیل و ولز آماده بودند که اسلحه به دست بگیرند. هیل گفت: ثروت، آزادی‌های ما دزدیده شده و وقت آن است که مردم از این خواب بیدار شوند، قبل از آنکه مشتی به صورت‌شان برخورد کند. ولز نیز ادامه داد: این کشور در حال حاضر یک جعبه حلزونی است. تمام این کشور مانند کالیفرنیا است فقط در انتظار جرقه‌ای است که شعله‌ور شود. جنگ داخلی اصلی هیچ ارتباطی با آنچه در آینده رخ می دهد ندارد.

یک روز آفتابی پاییزی در آتلانتا گویی هیل و ولز در یک واقعیت متناوب زندگی می‌کردند. من با صدای بلند تعجب کردم که چطور چنین نمای معکوس به جهان ممکن است و مردان توضیح دادند. هیل گفت: من قبلاً اطلاعات را از فیس‌بوک دریافت می‌کردم. ما اطلاعات را مبادله می‌کردیم، اما فیس‌بوک جلوی این کار را گرفته است. آنها از شر شبه نظامیان در فیس‌بوک خلاص شدند، بنابراین من شروع به کار کردم. توییتر قبلاً منبعی برای اطلاعات بود. من هم احتمالاً می خواهم از یوتیوب خارج شوم، اما به سی‌ان‌ان نمی‌روم.

کارلسون، مجری اصلی برنامه فاکس نیوز، تنها چهره اصلی رسانه‌ای بود که هم هیل و هم ولز از او به عنوان شخصی قابل اعتماد یاد کردند. به اعتقاد هیل، بیشتر رسانه‌های دیگر دروغ‌گو هستند. ولز می‌گوید: شما باید به همه اخبار گوش فرا دهید، همه چیز را بردارید، آن را در مخلوط کن بزرگی بریزید، از عقل سلیم خود که خداوند به شما هدیه داده استفاده کنید و به نوعی اطلاعاتی را که احساس می کنید درست است، بیرون بیاورید.

همانطور که من انبوه داستانها و اخباری را که هیل به عنوان مبنای اعتقاد خود به حمله به آزادیهای مدنی آمریکا ذکر کرده بود بررسی کردم، زنی که در بازی فوتبال مورد تحسین قرار گرفت، دستگیری طرفداران ترامپ، صاحبان مشاغل در حال اجرای قانون اجرای قانون متوجه شدم که همه آنها مطالب و اخباری هستند که فاکس نیوز منتشر کرده است. این موارد ممکن است از میز خبری فاکس نیوز نشات نگرفته باشند، اما با این وجود فاکس نقش مهمی در جریان یابی جهان بینی قاطعانه پارانویا و دادن بیشترین مخاطب ممکن به آن داشته است.

ترکیبی بی‌نظیر از بیگانه‌هراسی و تفرقه افکنی از سوی فاکس نیوز همیشه محبوب و بسیار سودآور بوده است. اما اکنون، با شیوع کووید-۱۹، این کانال به محلی برای انتشار اندیشه‌های بسیار مسموم تر تبدیل شده، در حقیقت تندروهایی مانند هیل و ولز برای توجیه دیدگاه آخرالزمانی خود از این امکان استفاده می‌کنند. در سال‌های گذشته، فاکس نیوز می‌توانست اعتباری برای سازش ناپذیری جمهوری خواهان در زمینه اصلاحات مهاجرتی و تغییرات اقلیمی داشته باشد. امروز، فاکس نقش مهمی در ایجاد ترس دارد که ممکن است زمان جنگ داخلی دوم آمریکا باشد.

به این دلیل که فاکس نیوز جزو شبکه‌های اصلی به حساب می‌آید، شرایط را برای ارتباط جمهوری‌خواهان، گروه‌های تندرو و خود ترامپ فراهم کرده است. اوایل این ماه ترامپ در یکی از تالارها از رد نظریه توطئه حاشیه‌ای مبنی بر اینکه دموکرات‌ها به طور مخفیانه حلقه شیطان پرستی را اداره می‌کنند، خودداری ورزید. وقتی چند روز بعد با هیل و ولز صحبت کردم، اینها به من یادآور شدند که در یک زمان از بایدن به عنوان پدو جو نام بردند. محافل پارانویا که زمانی رادیکال ترین نظریه پردازان را از جریان اصلی محافظه کاران جدا می‌کرد، با کمک فاکس نیوز، به طور چشمگیری کوچکتر شده‌اند.

در حالی که هانیتی و کارلسون مستقیماً این تهمت شرم آور را مطرح نمی‌کنند، اما فاکس‌نیوز با کوبیدن دائمی در داستانهای خود که باعث ایجاد ترس و بی اعتمادی می‌شود، اعتماد به نفس در نهادها و دموکراسی ما را سلب می‌کند، این اظهارات بخش گسترده‌ای از اذهان مردم آمریکا را مسموم کرده است.


فاکس‌نیوز شبه‌نظامیانی برای جنگ داخلی آمریکا ساخته…

theatlantic.com/ideas/archive/2020/10/the-militia-that-fox-built/616788/

🚫@NowarNosanctions🚫

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: