پرش به محتوا

جرمی کوربین از حزب کارگر انگلیس اخراج شد!

خبرگزاری های آلمان گزارش دادند که بنابر ادعای صاحب نظران (که معلوم نیست کدام افراد مورد نظر هستند) حزب کارگر انگلیس به این نتیجه رسیده است که این حزب در سال های گذشته تحت نفوذ جریان های فکری ضد یهودی قرار داشته، چرا که سالهاست چپ سنتی به رهبری جرمی کوربین ۷۱ ساله این حزب را تحت نفوذ خود داشته است.
پس از اعلام این اتهامات علیه جرمی کوربن رهبر سابق حزب کارگر انگلیس، این حزب تصمیم گرفت جرمی کوربن راحتی از عضویت در این حزب محروم کرده و وی را اخراج کند.
این تصمیم پس از آن گرفته شد که جرمی کوربین از رهبری حزب خواست که یک هیئت بی‌طرف به بررسی موضوع ضد یهودیت در حزب کارگر بپردازد.


بر اساس بررسی هیئتی برگزیده از خود حزب کارگر، این حزب دارای گرایشات ضد یهودی میباشد.یک سازمان حقوق بشری بریتانیایی نیز معتقد است که در داخل این حزب رفتارهای تحقیر آمیز با موافقان سیاست‌های اسرائیل علیه فلسطینی‌ها صورت گرفته است
جرمی کوربین تمام این اتهامات را رد کرده و در این رابطه اعلام نمود که در طول سال‌هایی که رهبری حزب را برعهده داشته است تمامی سعی خود را کرده است که گرایشات مختلف در حد امکان به گفتگو و بحث و تبادل نظر بپردازند.
سیاست های ضد جرمی کوربین در حزب کارگر از طرف جناح راست به شدت تقویت میشود و فراکسیون راست‌ها و فراکسیون امپریالیستی هواداران تونی بلر در حزب که گرایشات بشدت صهیونیستی دارند تمامی تلاش خود را برای ایجاد اختلاف و برکناری جرمی کوربین به کار گرفتند


بسیاری از آنها چند ماه پیش از آنکه جرمی کوربین از رهبری حزب استعفا دهد به نشانه اعتراض به سیاست‌های آنچه آنها «ضد اسرائیلی جرمی کوربین» می‌نامند از حزب خارج شدند.
طرفداران سیاست‌های اشغالگران و نژادپرستانه اسرائیل در حزب کارگر انگلیس بارها جرمی کوربین را متهم کردند که به طور یک طرفه در مورد اختلاف ما بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها به نفع فلسطینی موضع گیری کرده است.جرمی کربن قبل از آنکه به ریاست حزب کارگر برسد از جنبش حماس در نوار غزه که سالهاست علیه اسرائیل مبارزه می کند و از سوی سوی دولت بریتانبا به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می‌شود به عنوان یک جریان مبارز و دوست نام برده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: