پرش به محتوا

پیش بینی محقق چینی از احتمال ابتلای روزانه ۹۰ هزار نفر آمریکایی به کرونا

virus-corona_1280

روزنامه «گلوبال تایمز» در گزارشی با اشاره به احتمال اوج پاندمی و همه گیری ویروس کرونا در سطح جهان، به نقل از یک محقق چینی نوشت که احتمالا آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا روزانه به 90 هزار نفر برسد.

این در حالیست که اروپا اکنون شاهد اوج همه گیری کرونا است و سازمان بهداشت جهانی نیز درباره روند خطرناک و شدید همه گیری بیماری کووید-19 در طول چند ماه آینده در برخی از کشورها هشدار داده است.

کارشناسان پزشکی در عین حال به چین نیز هشدار داده اند تا مقامات این کشور در برابر عفونت هایی ویروسی که به طرق مختلف وارد این کشور می شود، هشیار باشند زیرا جهش های ویروس کرونا در خارج از چین با ویژگی های ژنتیکی ویروس های کرونا در چین متفاوت است و بنابراین، این ویروس ها از نظر قدرت بیماری زایی و ظرفیت انتقال با ویروس های کرونا در چین متفاوت عمل خواهند کرد و اگر از ورود عفونت های کرونایی خارجی به چین ممانعت به عمل نیاید، احتمال شروع موج دوم اپیدمی کرونا در چین نیز وجود دارد.

این کارشناسان در عین حال تاکید کرده اند که اقدامات ضد کرونایی در چین کامل هستند و به خوبی اجرایی می شوند و هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد.

«تدروس ادهانوم گبریسوس» رئیس سازمان بهداشت جهانی اخیرا ضمن هشدار درباره اینکه بسیاری از کشورها در جهان شاهد افزایش سریع موارد ابتلا و تلفات ناشی از کرونا هستند، تاکید کرده است که: ما در یک مرحله حیاتی از همه گیری کرونا به ویژه در نیمکره شمالی هستیم.

این سخنان رئیس سازمان بهداشت جهانی زمانی عنوان شد که این سازمان از ابتلای 445 هزار و 419 نفر جدید در سطح جهان به کرونا خبر داد که بیشترین آمار روزانه مبتلایان به کووید-19 بوده و نیمی از این آمار نیز مربوط به اروپا است؛ بر اساس داده های دانشگاه هاپکینز،‌ آمار کلی مبتلایان به کرونا در سطح جهان روز جمعه اخیر بیش از 42 میلیون نفر گزارش شد و در حال حاضر رقمی معادل 42 میلیون و 147 هزار و 237 نفر است که از این میان، 1 میلیون و 143 هزار و 467 نفر جان باخته اند.

«لیانگ مانچون» از محققان مؤسسه تحقیقات ایمنی عمومی در دانشگاه «تسینگ هوا» در مصاحبه با گلوبال تایمز تاکید کرده است که بر اساس الگوی تحقیقاتی تیم او در دانشگاه تسینگ هوا، پاندمی جهانی کرونا همچنان رو به وخامت خواهد رفت و احتمالا اوج جدیدی از این همه گیری در طول دو هفته آینده پدیدار خواهد کرد؛ پیش بینی این محقق چینی با روند جاری پاندمی کرونا در اروپا مطابقت دارد.

بر اساس اظهارات لیانگ، پاندمی کرونا در اروپا یکی از شاخص های مهم در جهش مجدد پاندمی جهانی کرونا محسوب می شود؛ لیانگ می گوید که از آنجایی که بسیاری از کشورهای اروپایی در تداوم انجام اقدامات گسترده ضد اپیدمی و عادی سازی روند انجام اقدامات مهار و کنترل کرونا مانند آنچه در چین انجام شده است، ناکام مانده اند، موارد ابتلا به کرونا در این کشورها جهش داشته و بنابراین، مقابله با جهش مجدد ویروس کرونا در این کشورها به مراتب دشوارتر شده زیرا نسبت افراد آلوده به کرونا در اروپا به مراتب بیشتر شده و احتمال بقای ویروس افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش و داده های دانشگاه هاپکینز، پیش بینی اپیدمی کرونا در آمریکا همچنان ناراحت کننده است؛‌ آمریکا در روز جمعه اخیر 71 هزار و 671 مورد جدید ابتلا به کرونا و تلفات 856 نفری را ثبت کرد؛ لیانگ و تیم تحقیقاتی او پیش بینی کرده اند که اپیدمی کرونا در آمریکا ممکن است در طول یک هفته آتی به اوج خودش برسد و احتمالا روزانه 90 هزار نفر مبتلای جدید در این کشور ثبت شود.

 Radio Int. China

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: