پرش به محتوا

ریا، فریب و تهمت، افشای جعل سازی اتاق فکر ضد چین استرالیا

انستیتوی سیاست های استراتژیک استرالیا همواره به نام اتاق فکر همراه با نیروهای ضد چینی آمریكایی دست به بزرگ نمایی موضوعات ضد چینی و جعل سازی گزارش های ضد چینی می زند.

اخیرا، حزب شهروندان استرالیا در وب سایت رسمی خود این انستیتو را به عنوان ابزار تبلیغاتی بسیار ریاکارانه مورد انتقاد قرار داد. این ارگان اکنون هدف خود را به چین معطوف کرده است؛ مجموعه فعالیت های آن کارهایی مانند انتشار شایعات است مانند، «عراق سلاح های کشتار جمعی دارد».

دراین مقاله نوشت شد که انستیتوی سیاست های استراتژیک استرالیا سازمانیست که به طور مشترک توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده، برخی از دولت های خارجی، ناتو و برخی از تولیدکنندگان چندملیتی اسلحه تامین مالی می شود. حزب شهروندان استرالیا گفت این آژانس نقش برجسته ای در تخریب روابط چین و استرالیا ایفا کرده است.

در واقع، در پایان ماه سپتامبر، وب سایت رسمی حزب شهروندان استرالیا مجموعه ای از گزارش ها را در مورد «روایت چین» منتشر کرد که در آن اقدامات انستیتوی سیاست های استراتژیک استرالیا و سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا برای شکل دادن افکار عمومی ضد چین و تخریب روابط چین و استرالیا را افشا کرد.

در این گزارش ذکر شده است که سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا با استناد به محتوای تایید نشده دست به حمله به چین زد تا حقیقت کنترل سیاست امور خارجه استرالیا توسط سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا و ائتلاف» پنج چشم» را پنهان کند. مردم استرالیا با اطلاعات نادرست بمباران می شوند.

كلیو همیلتون، دانشمند ضدچینی، با بهانه های علمی كتاب های زیادی منتشر كرده است که در آن دست به بزرگ نمایی «تئوری تهدید چین» و اطلاعات نادرست ضد چین زده است. حزب شهروندان استرالیا گفت، همیلتون برای حمایت از بسیاری از ادعاهای خود کتاب اسناد را جعل سازی کرده و آمار را نیز تحریف کرده است. کتاب او، پر از فریب است.

حزب شهروندان استرالیا اظهار داشت که همیلتون برای فریب استرالیایی ها برای آغاز یک جنگ سرد جدید با چین، هرگونه اظهارات دوستی، احترام متقابل یا همکاری سودمند متقابل را عمدا تحریف کرده است.

علاوه بر این، رسانه مستقل استرالیا به نام آی پی آی سی (APAC) نیز افشا کرد که انستیتوی سیاست های استراتژیک استرالیا میلیون ها دلار از دولت ها و شرکت های خارجی دریافت کرده که بخش عمده ای از آن از شرکت هایی که مستقیما از کار اجباری زندان سود می برند، گرفته شده است. مضحک است که این موسسه، چین را به خاطر وجود مشکلات حقوق بشری متهم کرده است.

در این مقاله گفته شده است كه انستیتوی سیاست های استراتژیک استرالیا بیش از پیش از سوی دیپلمات ها، پرسنل دفاعی، روسای خدمات عمومی فدرال و مفسران ارشد رسانه های استرالیایی محکوم شده است.

رادیو بین‌المللی چین

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: