پرش به محتوا

کوته بینی سیاسی و خرابکاری آمریکا در اتحاد جهان علیه کرونا؛ بسترساز تلفات بیشتر

روزنامه «چاینا دیلی» در گزارشی با این عنوان که تا تمام کشورها شیوع کرونا را تحت کنترل خود نگیرند، هیچ کس در امان نخواهد بود، با استناد به آمار سازمان بهداشت جهانی نوشت از روز سه شنبه تعداد کل افراد آلوده به ویروس کرونا در سطح جهان به بیش از 40 میلیون نفر رسیده است که از این میان، 1.12 میلیون نفر نیز جان خود را از دست داده اند؛ اینها در نوع خود ارقام حیرت انگیزی هستند ولی آنچه در پشت این اعداد وجود دارد، آسیب های شخصی وارد شده به بازماندگان، رنج و مصیبت های افراد آلوده به ویروس کرونا و اضطراب خانواده های آنها و همچنین ترس و بیم گسترده نسبت به آینده به دلیل تاثیرات بحران بهداشت عمومی کرونا در سطح جهان است.

بر اساس این گزارش، صرفا 44 روز طول کشید تا تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا از 10 میلیون نفر به 20 میلیون نفر برسد و 37 روز طول کشید تا این عدد به 30 میلیون نفر برسد؛ تنها 31 روز طول کشید تا آمار مبتلایان به ویروس کرونا از مرز 40 میلیون نفر نیز بگذرد؛ تمام این ها نشان دهنده این است که ویروس کرونا به جای اینکه به شیوه ای جادویی ناپدید شود، با نیروی هر چه بیشتر خود در حال گسترش است.

پیپل دیلی نوشت: چه بخواهیم و چه نخواهیم و همانطور که سازمان بهداشت جهانی هشدار می دهد، جنگ علیه ویروس کرونا به یک جنگ دنباله دار تبدیل شده که همه ما را درگیر کرده است.

با جهش مجدد ویروس کرونا در طول روزهای اخیر در برخی از کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس و در نتیجه آن ابتلای هزاران نفر به بیماری کووید-19 در طول یک روز، بدیهی و روشن است که هر زمان که هوشیاری و مراقبت کم شد، ویروس مجدد بازگشت و تلافی کرد.

بدتر از همه اینکه در کشورهایی مانند برزیل، هند و آمریکا که آمار کلی مبتلایان به کرونا در آنها بیش از نیمی از کل مبتلایان در جهان است؛ دولت ها همچنان درباره مصونیت گله ای صحبت می کنند (طرفدار ایمنی جمعی هستند).

همانطور که دکتر «مایکل رایان» مدیر اجرایی امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی تاکید کرده است، تا قبل از اینکه واکسن های کارآمد برای مقابله با کرونا و بیماری کووید-19 تولید نشوند، هیچ دلیلی وجود ندارد که کشورهایی که همین حالا هم به شدت از کرونا آسیب دیده اند چشمان خود را به روی انجام اقدامات کارآمد و عملی ببندند؛ اقداماتی عملی که در کشورهایی مانند چین، کره جنوبی و ژاپن مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته اند.

ریان گفت «پیگیری» در جنگ علیه کرونا در کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن و همچنین اعتماد مردم این کشورهای آسیای شرقی به اقدامات تعریف شده توسط دولتشان و پیروی از این قوانین، به آنها در جنگ علیه ویروس کمک کرده است.

بر اساس این گزارش، کشورهای اروپایی که در حال تجربه موج دوم ویروس کرونا هستند، نباید در تشدید انجام ردیابی های فردی، قرنطینه و جداسازی افراد آلوده، وقت را تلف کنند و از طرف دیگر، ظرفیت های بالینی و آزمایشی در این کشورها، حتی بعد از بهبود شرایط، باید در سطح بالایی حفظ شود؛ دولت های کشورهای برزیل، هند و آمریکا باید با شرایط موجود طبق آن چیزی که هست، مواجه شوند و هر چه زودتر اقداماتی عینی را برای نجات جان مردم پیش گیرند.

پیپل دیلی در پایان این گزارش نوشت اگر دولت آمریکا به خرابکاری در مسیر اتحاد بین المللی در جنگ علیه دشمن واحد یعنی کرونا ادامه دهد و تلاش کند تا از بحران بهداشت همگانی کرونا به نفع اهداف سیاسی کوته بینانه خود بهره برداری کند، هیچ کس نمی داند که آمار کلی فعلی 40 میلیون نفری مبتلایان به کرونا در سطح جهان، پیش درآمد و مقدمه چه تعداد مبتلا و تلفات ناشی از کووید-19 خواهد بود.

رادیو بین‌المللی چین

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: