رسانه ها

حمایت از آزادی منطقه قره باغ همچون حمایت از آزادی فلسطین بر همه مسلمانان لازم است

هواداران آزادی قره باغ، اتحاد اسلام و صهیونیسم و آیت الله مکارهدر واشنگتن


آیت الله قره باغ را با فلسطین مقایسه می‌کند فرصتی برای نشان دادن آنسوی چهره‌ی خطرناک دایناسورهائی که در کوچه پس کوچه های تنگ و تاریک محور مقاومت پنهانند، آدمخورانی که منتظر یک فرصت تاریخی‌اند به بهانه مقابله با کفار، مشرکین، خوارج، کمونیست‌های بی دین و ایمان و برای دفاع از خاک امام زمان در قره‌باغ به دامان آمریکا و اسرائیل پناه ببرند و حمام خون‌های جدیدی راه اندازی کنند. چشم ها و گوش‌ها باید باز بماند، در حایکه دولت انقلاب رنگی غربگرای ارمنستان حاضر به سازش با هر طرفی است تا ارامنه از دست حملات آذربایجان حفاظت کند و حتی برای تحریک به یک جنگ بزرگتر برای کشاندن روسیه به جنگ به خود هراسی نشان نمی‌دهد، فرزندان بابک! فدائیان پان ترک‌های خاک اسلامی! علی‌اف هم دست در دست اسرائیل ، بقایای داعش و القاعده‌ی دشمن بشر و از جمله دشمن شیعیان، اردوغان اخوان‌المسلمین ضد کمونیست، گرگ‌های خاکستری فاشیست و تحت حمایت ارتجاع اشرافی شیعی در ایران زمینه گسترش این جنگ و بازگشت به دامان آمریکا را فراهم می‌کنند.البته آیت‌الله برای خالی نبودن عریضه بدون نام بردن از اسرائیل و تروریست‌های مورد حمایت آمریکا و ترکیه به دولت «محترم» مافیائی علی‌اف نصیحت می‌کند با نیروی ایام ارامنه را تار و مار کند.

ایشان از تروریست‌های ارسالی، از سلاح‌ها و مشاوره‌های اسرائیل البته بی اطلاعند، اردوغان هم که مسلمان است، مسیحیان ارمنی هم بهتر است تا دیر نشده خاک ایلام را تقدیم علی‌اف این حامی پرچم اسلام کنند وگرنه…

بیانیه آیت‌الله بدون کم و بیش:

به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، متن پیام آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در پی حوادث قره‌باغ به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در روزهای اخیر اخبار نگران‌کننده منطقه قره‌باغ دوباره افکار و دل‌ها را متوجه این بخش از پاره تن جهان اسلام نمود. پس از اشغال ظالمانه این منطقه در سال‌ها پیش، دوباره آتش جنگ در این منطقه برافروخته شده و خون مسلمانان مظلوم آن دیار بر زمین ریخته و برخی نیز از خانه و کاشانه خود آواره شدند که مسئولیت این امور متوجه مسببان اولیه آن یعنی اشغالگران است.

بر همه مسلمانان حمایت از آزادی منطقه قره باغ همچون حمایت از آزادی فلسطین و دیگر بلاد اسلامی از اشغالگری لازم است و ما نیز بر این حمایت تأکید می‌کنیم و لازم می‌دانیم هر گونه میانجی‌گری، مذاکره و تصمیم‌گیری منجر به آزادی کامل این منطقه و بازگشت آن به جهان اسلام شود.

ضمناً دولت محترم جمهوری آذربایجان می‌بایست به دستور قرآن کریم که امر فرموده «وَلَا تَرْکَنُوا إِلَی الَّذِینَ ظَلَمُوا» عمل کرده و به جای یاری خواستن از کسانی که یا خودشان اشغالگر و غاصب هستند و یا خون مسلمانان را مباح می‌دانند و در بلاد اسلامی فتنه‌گری کرده و منافع خود را پیگیری می‌کنند به کمک دوستان واقعی خود، حقوق مردم آذربایجان را طلب کنند.

آنچه آموزه‌های کتب آسمانی و تمام پیامبران الهی خصوصا حضرت عیسی (علی نبینا و آله و علیه السلام) بوده دوری از ظلم و ستم و یاری مظلومان بوده، لذا بر تمام مسیحیان سزاوار است با توصیه به دولت ارمنستان برای عمل به وظایف خود، دامن پیروان این دین الهی را از ظلم و اشغالگری پاک کرده و دل مؤمنان و خداپرستان عالم را به هم نزدیک‌تر کنند و از عاقبت ظلم و ستم برحذر بدارند که خداوند فرمود «سَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ».

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
قم ـ ناصر مکارم شیرازی