اخبار
نوشتن دیدگاه

کرونا میلیون‌ها آمریکایی را به کام فقر کشاند

روزنامه گاردین در پایگاه اینترنتی خود و در گزارشی به قلم لارن آراتانی نوشت: در نتایج تحقیق دانشگاه کلمبیا که روز پنجشنبه منتشر شد، آمده است که تعداد آمریکایی‌هایی که در فقر به سر می‌برند، از ماه مه هشت میلیون نفر افزایش یافته است.
این تحقیق با بررسی گزارش‌های ماهانه میزان فقر در میان خانواده‌های آمریکایی بین اکتبر ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۰ دریافته است که تعداد خانواده‌هایی که در این کشور در فقر به سر می‌برند، از ماه مارس به تدریج افزایش یافته است، اما قانون کمک، امداد و امنیت اقتصادی کرونا که بسته حمایتی اصلی کروناست، مانع از آن شده است که در ماه‌های مارس و آوریل ۱۸ میلیون خانواده دچار فقر شوند.
بدون بسته‌های محرک اقتصادی میزان فقر در آمریکا احتمالا از ۱۲ درصد در ماه مارس به ۴/۱۹ درصد در آوریل افزایش می‌یافت. اما براساس تحقیق انجام شده این رقم اکنون ۹/۱۳ درصد است.
البته آثار کمک مستقیم به مردم آمریکا براساس قانون کمک، امداد و امنیت اقتصادی کرونا از پایان تابستان یعنی زمانی که اختصاص بیمه اضافی بیکاری پایان یافت، به سرعت کم رنگ شد.
از آن زمان میزان ماهانه فقر افزایش یافت و به آنچه محققان برآورد کرده بودند بدون قانون کمک، امداد و امنیت کرونا خواهد بود، نزدیک‌تر شد. میزان فقر در آمریکا در ماه‌های اوت و سپتامبر به ترتیب ۳/۱۷ درصد و ۷/۱۶ درصد بود. محققان انتظار داشتند بدون بسته محرک این ارقام در این دو ماه به ترتیب ۷/۱۸ و ۱۸ درصد باشد.
این تحقیق همچنین نشان می‌دهد که افزایش فقر درمیان سیاه پوستان و اسپانیایی تبار‌ها محسوس‌تر بوده است. میزان بیکاری در زمان شیوع کرونا در میان این افراد تقریبا دو برابر آمریکایی‌های سفید پوست بوده است. میزان فقر در بین آمریکایی‌های سیاه پوست و اسپانیایی تبار حدود ۲۵ درصد است، این رقم در ماه ژانویه ۲۳ درصد بود. این درحالی است که میزان فقر در بین آمریکایی‌های سفید پوست ۱۲ درصد است. این رقم در ژانویه ۲/۱۱ درصد بود.
نتایج تحقیقات دانشگاه کلمبیا منعکس کننده نتایج تحقیق دیگری بود که دو دانشگاه شیکاگو و نوتردام اوایل این هفته به طور مشترک منتشر کردند و از میزان مشابه افزایش فقر در آمریکا در چند ماه گذشته خبر می‌داد.
در این تحقیق برآورد شده بود که تعداد افراد فقیر در آمریکا در سه ماه اخیر شش میلیون نفر افزایش یافته است. بر اساس این تحقیق میزان فقر در آمریکا از ۴/۹ درصد در آوریل به ۸/۱۰ درصد در اوت و سپتامبر افزایش یافته است.
محققان این تحقیق همچنین دریافتند که بین میزان فقر و قانون کمک، امداد و امنیت اقتصادی کرونا ارتباط مستقیمی وجود داشته است. به این صورت که این بسته محرک در ماه‌های اولیه شیوع کرونا باعث کاهش فقر شده بود.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.