اخبار
نوشتن دیدگاه

مجمع بین المللی اندیشه ورزی درباره فقرزدایی برگزار شد

مجمع بین المللی اندیشه ورزی درباره فقرزدایی بر اساس وظایف احزاب سیاسی چندی پیش در فو جوئو مرکز استان فو جیان برگزار شد.

این مجمع به مناسبت فرا رسیدن هفتمین سالروز ملی فقرزدایی در کشور چین و بیست و هشتمین سالروز بین المللی فقرزدایی از سوی سازمان ملل، با حضور بیش از 400 نفر از نمایندگان احزاب سیاسی، سفرا و دیپلمات‌های خارجی و دانشمندان اتاق‌های فکر از بیش از 100 کشور، بصورت آنلاین و آفلاین، در فو جوئو برگزار شد.

مهمانان حاضر درباره موضوعاتی مانند رفع فقر و پیشرفت پایدار انسان، فقرزدایی چین و غلبه بر مشکلات در این راستا و همچنین امور بین المللی کاهش فقر مشورت کرده و تجربیات کاهش فقر را به اشتراک گذاشتند.

سفرای کشورهای خارجی در مصاحبه اختصاصی با تلویزیون مرکزی چین تاکید کردند که الگوی موفق فقرزدایی چین برای دیگر کشورهای جهان قابل آموزش است و امیدوارند همکاری بیشتری با چین داشته باشند.

سفیر پاکستان در چین با اشاره به دستاوردهای چشمگیر چین در فقرزدایی اظهار کرد: «موفقیت چین قابل آموزش و بهره‌گیری است. فقر چالش مشترک رو‌به‌روی تمام بشریت است. هزاران نفر در تعداد زیادی از کشورهای جهان در فقر گرفتار شده‌اند. هنگام تنظیم سیاست‌های کشور، باید به رفع فقر اولویت بدهیم. همچنان باید هدف مشخص را ایجاد کنیم که با کانال‌ها و روش‌های گوناگون به این هدف برسیم. شایان ذکر است تحقق هدف فقرزدایی نیازمند روندی متوالی است.»

رفع فقر و تضمین زندگی عموم مردم یکی از چالش‌های بین المللی فراروی جهان است. در زمینه کاهش فقر، ایده، عمل، آزمون و دانش برآمده از آن در کشور چین، تجربیات ارزشمندی برای دیگر کشورهای جهان ارئه کرده است. سفیر مصر در چین در این باره گفت: «آموزش تجربیات فقرزدایی چین بسیار سودمند است که این هم یکی از محور‌های کاری سفرای کشورهای خارجی در چین است.»

رادیو بین‌المللی چین

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.