اخبار
نوشتن دیدگاه

انزوی آمریکا با خودداری از پیوستن به برنامه تسهیل دسترسی جهانی به واکسن کرونا

سومیا سوامیناتان کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی چندی پیش اعلام کرد که بیش از 180 کشور و منطقه جهان متعهد به پیوستن به برنامه تسهیل دسترسی به واکسن کرونا شده اند که جمعیت کل آنها 90 درصد جمعیت جهان را شامل میشود.

برنامه تسهیل دسترسی به واکسن کرونا با هدف توزیع منصفانه واکسن کرونا در جهان تدوین شده و بر اساس آن، تا پایان سال 2010 میلادی، 2 میلیارد دوز واکسن کرونا به 92 کشور با درآمد متوسط و کم عرضه شود.

با این حال، آمریکا از پیوستن به آن خودداری کرد. کارشناسان بر این باورند که این اقدام آمریکا مانع سرعت تحقیق و تولید واکسن کرونا در جهان است و برای غلبه نهایی بشر بر کرونا مساعد نیست.

با توجه به سطح بالای فنی و تولید واکسن کرونا، تنهاد معدودی از کشورها به ویژه کشورهای غربی ابتکار و توانایی آن را دارند. شرکتهای داروسازی آمریکا و اروپا با برنامه ریزی، از چند ماه پیش معامله واکسن کرونا را تدوین کرده اند. این در حالیست که برخی کشورهای در حال توسعه از جمله چین نیز گام خود برای تحقیق و تولید واکسن کرونا را تسریع کرده اند.

روزنامه هیل (the Hill) چاپ آمریکا در این باره به نقل از کارشناسان بهداشتی آمریکا گزارش کرد: خودداری آمریکا از پیوستن به برنامه تسهیل دسترسی به واکسن کرونا نوع کوته بینانه و بی اعتنایی به تلاشهای جهانیست.

رادیو بین‌المللی چین

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.