کوبا, سياسی, سرتیتر

شکست آمریکا، پیروزی کوبا:کمبریج به دنبال همکاری پزشکی با کوبا است!

cuba_mayo

نوشته ادگار گول
ترجمه مینا


کمبریج – شورای شهر کمبریج در ایالت ماساچوست ایالات متحده می خواهد به مبادلات پزشکی و همکاری با کوبا برای مبارزه مشترک با بیماری همه گیر Covid-19 بپردازد. در سندی که در ارتباط با این موضوع منتشر شده تاکید میشود که این تصمیم به اتفاق آرا اعضای شورای شهرگرفته شده است ، در این شهر تعداد قابل توجهی از موسسات تحقیقاتی پزشکی و بهداشت و سلامت مشغول بکار میباشند. این دانشگاه ها شامل دانشگاه هاروارد ، موسسه فناوری ماساچوست و بیمارستان کمبریج است که سابقه طولانی در تبادلات مستقیم پزشکی و علمی بین استادان و دانشجویان و همکاری مستقیم با کوبا دارند.
شورای شهر اشاره کرد که ایالات متحده بیشترین تعداد موارد کووید -۱۹ را در جهان دارد. در کوبا ، تنها ۴۴۵۹ نفر بیمار وجود دارد ، اگرچه این کشور فقط دو برابر ماساچوست جمعیت دارد ، ماساچوست اما به طور رسمی ۱۲۳۱۸۱ مورد بیمار مبتلا به ویروس کووید ۱۹ ثبت شده است. کوبا از چندین روش درمانی موفقیت آمیز برای کنترل کووید -۱۹ استفاده می کند ، از جمله داروهای طبیعی و سنتی مانند بیومودولین T و اینترفرون Alpha 2B ، «که استفاده از این داروها و روش‌هایی درمانی باعث گردیده که میزان مرگ و میر در کوبا بسیار پائین و میزان بهبودی بسیار بالا باشد.» جای تأسف است که هیچ یک از این داروها در ایالات متحده موجود نیست ،علت بکار نگرفتن این داروها تحریم‌های دولت آمریکا علیه کوب است، زیرا همکاری با این کشور کارائیب و واردات از آن به طور مداوم و به طور فزاینده ای از سوی دولت آمریکا محدود می شود. شهرهای دیگر ایالات متحده نیز به دنبال همکاری پزشکی با کوبا هستند ، از جمله کلیولند ، ریچموند و سانفرانسیسکو.

cuba_che
در این سند آمده است که ساکنان شهرهای کمبریج ، بقیه ایالت‌های آمریکا و سایر کشورهای جهان می‌توانند از همکاری ایالات متحده با کوبا در زمینه داروهای زیستی ، دارویی و بهداشت عمومی بهره مند شوند. این شهر مصمم است تا همکاری خود را برای مدیریت مشترک بیماری همه گیر کنونی گسترش و تعمیق ببخشد ، این فعالیت‌ها شامل از سرگیری انتقال دانش در مورد روش های پیشگیری در بخش بهداشت عمومی ، راه های جلوگیری از عفونت کارکنان بهداشت و تولید داروهای جدید ، واکسن ها و درمان ها می‌شود.
سرانجام ، قطعنامه شورای شهر از كنگره و رئیس جمهور آمریكا خواسته است تا با تعلیق کلیه تحریم های اقتصادی و مسافرتی علیه این جزیره ، محدودیت دسترسی به خدمات پزشکی و تخصص بیو دارویی كوبا را لغو كند.

۱ دیدگاه

 1. ناظر says

  جناب نادر، اگر نسبت به واقعی بودن برخی از نکات این نوشته تردید دارید حق با شما است. بعضی از دوستداران کوبا و جنبش انقلابی در جهان گاهی اوقات گرفتار نوعی غلو می‌شوند.

  تازه‌ترین (آخرین) نوشته در باره واکسن مورد بررسی در کوبا به نام «استقلال» در نشانی زیر است. برای تازه‌ترین تحولات در این مورد به گرانمای بین‌المللی مراجعه فرمایید.

  http://en.granma.cu/cuba/2020-08-27/soberana-is-cubas-the-first-candidate-vaccine-against-covid-19-in-latin-america-and-the-caribbean

  لایک

 2. ناظر says

  انجمن شهر کمبریج با تصویب یک قطع‌نامه خواهان مبادله و همکاری پزشکی با کوبا برای مقابله با کووید¬-۱۹ شد. و از مقامات ایالتی و فدرال (کنگره آمریکا) خواست در این مورد اقدام نمایند.

  قطع‌نامه نمادین است. زیرا احتمال عملی کردن آن تقریباً صفر است.

  گزارشی مشروح در این باره به زبان انگلیسی در تله‌سور ۶ اکتبر ۲۰۲۰ موجود است:https://www.telesurenglish.net/news/Cambridge-Massachusetts-Seeks-Medical-Cooperation-With-Cuba-20201006-0018.html
  سپاس از مجله هفته

  لایک

 3. نادر says

  با سلام،درخواست لینک مطلب فوق را کردم و در جواب گفتید:
  مجله هفته اکتبر 16, 2020 در مورد سوال اول‌تان در باره مقاله فارنهایت ۴۵۱ لطفاً نگاه کنید به پاسخ ما زیر نظری که شما نوشته‌اید در همان روز به شما پاسخ داده شد و لینک انگلیسی مندرج شده.
  ——————————–
  با دقت درجستجوی لینک هستم ولی پیدا نمی کنم!

  لایک

  • در زیر مقاله فارنهایت در بخش دیدگاه در ابتدا دیدگاه شما منتشر شده و سپس پاسخ ما با دو لینک پرتقالی و انگلیسی

   لایک

 4. نادر says

  با سلام و خسته نباشید
  چه خبرِ مسرت بخشی و اگر این اتفاق رخ بده خیلی چیزها در آمریکا تغییر خواهد کرد.
  من چند دوست انگلیسی زبان دارم،اگر لینک مطلب به انگلیسی را دراختیار دارید لطفا در پایان خبر منتشر کنید.
  با تشکر

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.