اخبار
نوشتن دیدگاه

فرمانده آمریکایی با رد اظهارات ترامپ؛ براساس برنامه از افغانستان خارج می‌شویم

ژنرال مارک میلی» فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره اظهارنظر ترامپ برای خروج کامل ارتش آمریکا پیش از کریسمس از افغانستان گفت: ما یک برنامه مشخص برای خروج از این کشور داریم که براساس آن عمل خواهیم کرد.

این نظامی ارشد آمریکا بدون پاسخ دادن به این موضوع که آیا این گفته ترامپ به معنای خروج کامل نظامیان این کشور از افغانستان افزود: ما یک برنامه مشخص برای خروج داریم و گزینه‌های مختلف درباره خارج شدن کامل نظامیان در اختیار رئیس جمهور قرار گرفته است.

میلی که با خبرگزاری NPR گفت‌وگو می‌کرد، ادامه داد: در مورد جزئیات تعداد نظامیانی که قرار است از افغانستان خارج شوند، اظهار نظر نمی‌کنم و اما ما در این رابطه برنامه ای داریم که براساس منافع آمریکا طراحی شده است.

وی در ادامه گفت: آمریکا یک توافقنامه با طالبان امضا کرده و در حال حاضر 8600 نظامی در افغانستان داریم که براساس برنامه قرار است این تعداد به 4500 نفر برسد و کاهش بیش از این به تصمیم ترامپ بستگی دارد.

فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا با بیان اینکه خروج از افغانستان براساس شرایط موجود در این کشور صورت خواهد گرفت، تاکید کرد: این شرایط به معنای برگزاری مذاکرات صلح میان دولت و طالبان، عدم حمله طالبان به نظامیان آمریکا و عدم حمله طالبان به شهرهای بزرگ افغانستان و قطع رابطه با القاعده است.

این نظامی ارشد آمریکا در پایان گفت: ما تلاش می‌کنیم که تحلیل خوبی از شرایط افغانستان و همچنین گزینه‌های مختلف برای خروج را برای رئیس جمهور فراهم کنیم و ترامپ بر این اساس تصمیم که براساس منافع آمریکا است را اتخاذ خواهد کرد.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند، اعلام خروج نظامیان از افغانستان از سوی ترامپ بی توجه به وضعیت افغانستان و برای پیروزی در انتخابات آتی است.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.