اخبار
نوشتن دیدگاه

در پنج سال گذشته بیش از 50 میلیون نفر از جمعیت فقیر روستایی چین با فقر خداحافظی کردند

شاماجویه از قوم یی چین در آستانه  روز ملی امسال  به  محله مسکونی موئن یکی از اماکن اسکان  فقرا در شهرستان ژائوجو استان سی چوان نقل مکان کرد. در اطراف خانه جدید، کارخانه های تولید پوشاک، ماسک و  تولید استیل و پلاستیک ایجاد شده است. در خارج از شهر  بزرگ ترین پارک صنعتی و کشاورزی در  منطقه پانسی استان سی چوان وجود دارد. سرویس  ویژه حمل و نقل نیروی کار به استان گوانگ دونگ جوانان را به  راه دور منتقل می کند.

بیش از 50 میلیون فقیر روستایی همانند شاماجویه در دوره برنامه توسعه پنج ساله سیزدهم چین از فقر مطلق نجات یافتند.  میزان فقر از 4.5 درصد در سال 2016 به   0.6 درصد در سال 2019 کاهش و  فقر کامل منطقه ای اساسا بهبود یافته است.

در دوره «برنامه پنج ساله سیزدهم» ، درآمد فقرا در چین افزایش چشمگیری داشته است.   داده ها نشان می دهد که میانگین درآمد خالص افراد فقیر ثبت شده در چین  از 4124 یوان در سال 2016 به 9057 یوان در سال 2019 افزایش یافته که  میانگین ​​افزایش سالانه آن 30 درصد است .

در طول دوره «برنامه پنج ساله سیزدهم»، ساختار درآمد جمعیت فقیر چین بیش از پیش  بهینه شده و توانایی فقرزدایی با ثبات بهبود یافته است. فقرا عمدتا از طریق اشتغال و تولید از فقر خارج شده اند. نسبت درآمد کار نیز سال به سال افزایش یافته، در حالی که نسبت درآمد از طریق یارانه سال به سال کاهش یافته و پایداری رشد درآمد مرتبا بهبود یافته است.

در طول دوره «برنامه پنج ساله سیزدهم» ، چین با شدت و در مقیاسی بی سابقه فقرزدایی را گسترش داده و  نتایج چشمگیری به دست آورده و تاثیر گسترده و بی سابقه ای در جهان  گذاشته  و معجزه ای در تاریخ  فقرزدایی   ایجاد کرده است . پس از اتمام هدف فقرزدایی کامل  در سال جاری، چین 10 سال زودتر از موعد مقرر به هدف کاهش فقر در برنامه توسعه پایدار سال 2030 سازمان ملل  خواهد رسید.

رادیو بین المللی چین

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.