اخبار
نوشتن دیدگاه

دانشمندان چینی موفق به کشف پروتئین مقاوم به نفوذ ویروسی در گیاهان شدند

خبرگزاری «شین هوا» نوشت گروهی از دانشمندان چینی توانسته اند پروتئین کلیدی و مهمی را در گیاهان شناسایی کنند که این قابلیت را دارد تا در برابر حمله ویروسی مقاومت کند.

نتیجه مطالعات جدید نشان می دهد که این پروتئین می تواند از تولید پروتئین های ویروسی در سلول های بنیادین گیاه جلوگیری کند.

بر اساس اظهارات اعضای تیم تحقیقاتی دانشگاه علم و فناوری چین، در این مطالعه تحقیقی، استراتژی محافظتی گیاهان برای محافظت از سلول های بنیادین در برابر نفوذ ویروس کشف شد.

پروفسور «ژائو ژونگ» که ریاست این تیم تحقیقاتی را بر عهده دارد، گفته است که با کشف این پروتئین،‌ مسیر تازه ای برای مدیریت وظایفی از جمله بهبود مقاومت ویروسی محصولات و ایجاد ثبات در بازار عرضه جهانی مواد غذایی به وجود خواهد آمد.

این پروفسور چینی با اشاره به اینکه پروتئین کشف شده و مهار کننده نفوذ ویروس به سلول های بنیادین گیاه، «WUSCHEL» نام دارد، گفت که یک ویروس نمونه ای از یک موجود ساده است که صرفا می تواند ردیف و مسیر قرار گیری پروتئینی یک موجود زنده را بدزدد تا از این طریق‌ نسخه هایی از خودش (ویروس) را تولید کند.

تحقیقات بیشتر نشان می دهد که پروتئین موسوم به WUSCHEL می تواند یک ابزار ضد ویروسی مؤثر برای سایر نمونه های سلولی باشد و این قابلیت را دارد که از عفونت های ویروسی متعدد جلوگیری کند که این امر، طیف گسترده ایمنی گیاهان را به تصویر می کشد.

این تیم تحقیقاتی در نظر دارند یافته های خود را برای تولید انواع مختلفی از گیاهان با مقاومت بالا و گسترده در برابر بیماری به کار گیرند؛ رئیس این تیم تحقیقاتی ابزار امیدواری کرده است که از نتیجه این تحقیقات،‌ برای تولید محصولات بیشتر با قابلیت مقاومت در برابر نفوذ ویروس استفاده شود.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.