رسانه ها

خدمات ارزنده و»داعش دوستانه»جمهوری اذربایجان به»برادران»داعشی – احمد مزارعی

خدمات ارزنده و»داعش دوستانه»جمهوری اذربایجان به»برادران»داعشی 

نوشته: احمد مزارعی، یکشنبه بیستم مهر 1399  

ahmad_mazareieاز ابتدای پیدایش داعش بتوسط امریکا برای تخریب وتسلط برگاز ونفت خاورمیانه وبه بردگی کشاندن ملل منطقه ، دولت باکو زنان اذری را تحت عنوان «زنان مجاهد نکاحی»به جبهه های داعش میفرستاد تا برای رضای «خدا» وابوبکر البغدادی رئیس داعش، رضایت جنسی جنگجویان داعشی را فراهم سازند 

ازمهمترین اهداف امریکا از تشکیل داعش اشغال دو شهرمرزی»رقه» درسوریه و»موصل»درعراق بودتا مانع پیشروی دوخط لوله گاز ایران به عراق و سوریه وازانجا به مدیترانه واروپا شود، زیرا این مسیر مقرون به صرفه ترین راه برای انتقال وفروش گاز ایران به اروپا بود،شهر موصل با فرماندهی قهرمان ملی ایران زنده یادقاسم سلیمانی ازاد شد،اما،شهر رقه هنوز درکنترل امریکا میباشد.     


عراق ۱۱۲ کودک داعشی را به جمهوری آذربایجان تحویل داد 

تهران-ایرنا – وزارت امورخارجه عراق پنجشنبه شب اعلام کرد که این کشور ۱۱۲تن دیگر از فرزندان اعضای گروهک تروریستی داعش را به جمهوری آذربایجان تحویل داده است.

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی «سومریه نیوز»، «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت امورخارجه عراق در این باره گفت، این کودکان به همراه مادرانشان که در عراق زندانی بودند به جمهوری آذربایجان تحویل داده شدند.

وی افزود، این مسأله در چارچوب تلاش‌هایی است که برای پایان دادن به پرونده گروهک تروریستی داعش و خانواده عناصر این گروهک انجام می‌شود.

الصحاف گفت که تحویل کودکان داعشی به باکو با هماهنگی وزارت امورخارجه عراق و سفارت جمهوری آذربایجان در بغداد انجام شده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه عراق همچنین اعلام کرد، با تحویل این افراد به جمهوری آذربایجان شمار کودکان داعشی که به کشورها بازگردانده شدند به ۹۴۰ نفر می‌رسد.

الصحاف اضافه کرد، تاکنون ۲۴۸ کودک داعشی نیز به جمهوری آذربایجان تحویل داده شده است.

اقدام دولت بغداد برای تحویل کودکان داعشی به باکو  درحالی صورت می‌گیرد که بسیاری از کشورها ازپذیرش کودکان و زنان داعشی اتباع خود در عراق و سوریه به دلایل امنیتی سرباز می‌زنند.

تحویل ۱۱۲ کودک داعشی از سوی عراق به جمهوری آذربایجان 

۲۳ اسفند ۹۸ 13آذربایجان, اخبار, عمومی  ۰

تحویل ۱۱۲ کودک داعشی از سوی عراق به جمهوری آذربایجان

وزارت امورخارجه عراق اعلام کرد، این کشور ۱۱۲تن دیگر از فرزندان اعضای گروهک تروریستی داعش را به جمهوری آذربایجان تحویل داده است.

به گزارش پایگاه خبری «حقایق قفقاز»، تارنمای شبکه تلویزیونی «سومریه نیوز» گزارش داد، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امورخارجه عراق در این باره گفت، این کودکان به همراه مادرانشان که در عراق زندانی بودند به جمهوری آذربایجان تحویل داده شدند.

وی افزود، این مسأله در چارچوب تلاش‌هایی است که برای پایان دادن به پرونده گروهک تروریستی داعش و خانواده عناصر این گروهک انجام می‌شود.

الصحاف گفت: تحویل کودکان داعشی به باکو با هماهنگی وزارت امورخارجه عراق و سفارت جمهوری آذربایجان در بغداد انجام شده است. سخنگوی وزارت امورخارجه عراق همچنین اعلام کرد، با تحویل این افراد به جمهوری آذربایجان شمار کودکان داعشی که به کشورها بازگردانده شدند به ۹۴۰ نفر می‌رسد.

الصحاف اضافه کرد، تاکنون ۲۴۸ کودک داعشی نیز به جمهوری آذربایجان تحویل داده شده است.

اقدام دولت بغداد برای تحویل کودکان داعشی به باکو  در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از کشورها از پذیرش کودکان و زنان داعشی اتباع خود در عراق و سوریه به دلایل امنیتی سرباز می‌زنند.


جمهوری آذربایجان»حقایق قفقاز»داعش, سفارت 

عراق 82 فرزند اعضای داعش را به آذربایجان تحویل داد 

وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که این کشور 82 فرزند اعضای گروه تروریستی داعش را به جمهوری آذربایجان تحویل داده است.

عراق 82 فرزند اعضای داعش را به آذربایجان تحویل داد

بغداد/ خبرگزاری آناتولی

احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: 82 کودک متعلق به مادران عضو گروه تروریستی داعش که اکنون در عراق زندانی هستند را به جمهوری آذربایجان تحویل دادیم.

وس افزود:‌ با این تعداد، شمار کودکان تحویل داده شده به کشورهایشان به 828 تن رسید.

خبرگزاري آناتولي اخبار خود از طريق سامانه مدیریت خبر (HAS) براي مشترکین رسانه‌ای ارسال و فقط بخشي از آنها را خلاصه و در وبسايت خود منتشر ميكند. بنابراين براي دريافت اخبار كامل ما، لطفا تماس گرفته و مشترك شويد!

کمک بغداد برای بازگرداندن زنان و فرزندان داعشی های جمهوری باکو 

یکشنبه, ١٩ فروردين ١٣٩٧ ساعت ١١:٣٢نوشته شده توسط  «تحریریه آذری» هااندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم


کمک بغداد برای بازگرداندن زنان و فرزندان داعشی های جمهوری باکو 

پایگاه اینترنتی «ریپورت» از اعلام آمادگی  بغداد برای کمک به باکو در بازگرداندن زنان و فرزندان داعشی های جمهوری باکو به این کشور خبر داد. به گزارش پایگاه اینترنتی «ریپورت»، معاون وزیر خارجه عراق گفت: « به خیلی از کشورها از جمله روسیه برای بازگرداندن همسران و فرزندان داعشی ها به کشور متبوع خود کمک کرده ایم .» سعید خالد  گفت : « اگر زنان و کودکانی از جمهوری آذربایجان نیز در عراق حضور دارند،  آماده ایم به حل این مساله نیز کمک کنیم.» پیش تر ، سیاووش حیدراف، معاون کمیته دولتی امور گروه های دینی جمهوری آذربایجان اعلام کرده بود با کشته شدن افرادی که از جمهوری آذربایجان به داعش ملحق شده بودند، حدود سیصد زن و کودک تبعه این کشور  در عراق و سوریه  مانده اند. از سوی دیگر، به گزارش خبرگزاری آپا، المار محمدیاراف ، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان به خبرنگاران گفت : « با معاون وزیر خارجه عراق در  این جا ( در باکو در حاشیه نشست جنبش عدم تعهد ) دیدار کردیم. در این زمینه تلاش می کنیم. اما ، حل این مساله آسان نیست. همچنین این مساله صرفا  مربوط  به ما نیست. باید حکومت عراق نیز بر روی این مساله کار کند.» وزیر خارجه باکو افزود : « حکومت عراق هر از گاهی بیان می کند که برای کمک به بازگرداندن کودکان آذربایجانی آمادگی دارد، اما بازپرسی می کند.  ما درباره بچه ها فکر می کنیم و در حال بررسی هستیم که آنها در اینجا خویشاوند دارند یا نه؟ این نیز وقت گیر است. ما به عراق هیات فرستاده بودیم که در آنجا  با تمامی آنها ( زنان و کودکان داعشی ها)  یک به یک آشنا شده و وضعیت همگی شان را جویا شده است که ببینیم این مسایل را چگونه می توانیم حل کنیم.»


بازگردانده شدن ده‌ها کودک داعشی از عراق به جمهوری آذربایجان 

۲۳ اسفند ۱۳۹۸ – ۰۰:۰۶ اخبار بین الملل اخبار آسیای غربی

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران ایران 

وزارت خارجه عراق از بازگردانده شدن ده‌ها کودک تروریست‌های داعشی به جمهوری آذربایجان که کشور اصلی‌شان است، خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های عراقی، وزارت خارجه عراق اعلام کرد : 112 نفر از کودکان گروه تروریستی داعش که ملیت آذربایجانی دارند، به جمهوری آذربایجان تحویل داده شدند. این کودکان داعشی به همراه مادرانشان به سبب وابستگی به گروه ترویستی داعش از سوی دستگاه قضایی به حبس محکوم شده بودند، در زندان بودند.

در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده است: وزارت خارجه در عملیات تحویل 112 کودک گروه تروریستی از ملیت جمهوری آذربایجان به کشور متبوعشان مشارکت کرد.

این بیانیه افزود این اقدام در چارچوب تلاشهایی صورت گرفت که مقامات ذیربط عراقی برای پایان پرونده داعشی ها و خانواده هایشان انجام داده است و در این خصوص هماهنگ و همکاری مستمر از سوی وزارت خارجه عراق با وزارت خارجه جمهوری آذربایجان و سفارت این کشور در بغداد برقرار بوده است.

این بیانیه آورده است عملیات بازگرداندن کودکان داعشی با حضور نماینده شورای عالی قضایی و نمایندگان سفارت جمهوری آذربایجان و نماینده وزارت خارجه صورت گرفت و عملیات بازگرداندن این گروه از کودکان داعشی در چارچوب عملیاتی است که تعداد کل کودکان داعشی به 940 نفر از ملیتهای مختلف از جمله 248 کودک آذربایجانی می رسد.

وزارت خارجه در بیانیه خود اعلام کرد بار دیگر از تمام کشورهایی که کودکان اتباعشان در ردیف افراد محکوم قرار دارند یا کودکانی هستند که مدت محکومیتشان پایان یافته می خواهد از طریق هماهنگی با سفارتخانه های عراق در این کشورها برای تحویل گرفتن آنها اقدام کنند.