پرش به محتوا

جبهه خلق برای آزادی فلسطین تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد – و سکوت اپوزیسیون «چپ» ایران؟

جبهه خلق برای آزادی فلسطین روز جمعه با صدور بیانیه‌ای تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.

در بیانیه جبهه خلق برای آزادی فلسطین آمده است: ایران با وجود این تحریم جنایت‌کارانه و تأثیرات آن بر اقتصاد کشور، می‌تواند در برابر آن‌ها ایستاده و مانع از تحقق اهداف این تحریم‌ها شود که با هدف تضعیف نقش اساسی ایران در محور مقاومت و مخالفت با اشغالگری اسرائیلی و طرح‌ها و توطئه‌های آمریکا در منطقه اعمال شده است.

این گروه چپگرای مارکسیستی- لنینیستی فلسطینی تأکید کرده است که تحریم‌های جدید بخشی از سیاست‌های ثابت آمریکا در برابر همه قدرت‌ها و گروه‌هایی است که مخالف سیاست‌ها و طرح‌های آمریکا در منطقه هستند؛ سیاست‌هایی که در راستای منافع رژیم اسرائیل است و ترامپ در مقطع کنونی از این تحریم‌ها در راستای تقویت کارت‌های انتخاباتی خود استفاده می‌کند.

اپوزیسیون چپ گرای ایرانی سالها است که در مقابل تحریم‌های طاقت‌فرسای آمریکا که به بهانه مبارزه با حکومت اسلامی ایران وضع شده‌اند و در عمل برای ایجاد فقر و گرسنگی شدید در میان مردم ایران جلوگیری از واردات دارو و غذا به کار برده می شوند تا مردم ایران را به خیابانها آورده و برای سرنگونی و رژیم چنج از آنها به عنوان گوشت دم توپ استفاده کند و یک حکومت طرفدار آمریکا را در ایران برقرار سازند، سکوت کامل کرده است و با این سکوت خود عملا از این جنگ پنهان آمریکا بر علیه مردم ایران که نامش را تحریم نهاد اند دفاع بدون قید و شرط می کند .

این در حالی است که تقریباً تمامی سازمانها و احزاب کمونیستی و مارکسیست لنینیستی جهان بر علیه این تحریم ها و این جنگ خانمان سوزی که آمریکا علیه مردم ایران به راه انداخته است موضع‌گیری کرده و در تمامی تریبون های خود و در هر فرصتی بر علیه این تحریم ها صدای اعتراض خود را بلند کرده اند.

تنها سازمان‌های به اصطلاح چپ و کمونیستی و محافل چپگرای ایرانی اند که در برابر شکنجه و آزار مردم ایران توسط امپریالیست‌ها کمترین عکس العملی از خود نشان نمی‌دهند و رسماً و عملاً از تحریم‌های امپریالیسم آمریکا علیه مردم خودشان در تریبون‌های رسانه‌ای امپریالیستی حتی دفاع می کنند.

اپوزیسیون چپ ایران سالهاست که مخالفت با جمهوری اسلامی را از مخالفت با امپریالیسم به طور کامل جدا ساخته و تنها یک جانبه بر علیه حکومت جمهوری اسلامی به مخالفت می پردازد و عملاً در خدمت و التزام رکاب امپریالیسم قرار گرفته است.

سازمان مارکسیستی جبهه خلق برای آزادی فلسطین همچنین با ایران برای مقابله با این تحریم‌های آمریکا اعلام همبستگی کرده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه شب در بیانیه‌ای با هدف به زانو درآوردن مردم ایران اعلام کرد؛ ۱۸ بانک و نهاد مالی ایرانی را تحریم کرده است.

دولت ترامپ در طول سه سال گذشته، شدیدترین تروریسم اقتصادی را علیه مردم ایران به کار گرفته است و پس از آنکه در سازمان ملل متحد و شورای امنیت شکست خورد، به هر شکل ممکن در تلاش است تا در مدت باقی مانده به انتخابات آمریکا که احتمال پیروزی در آن را اندک می‌بیند، هرگونه مسیر برای بهبود شرایط و بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای را مسدود کند.


استثنا در میان احزاب و سازمان‌های ایرانی حزب کار ایران است که مخالفت خود با تحریم‌های امپریالیستی را قبلا اعلام کرده است.


بیانیه جبهه خلق که در ایرنا منتشر شده است:

تهران- ایرنا- جبهه مردمی برای آزادی فلسطین روز جمعه با صدور بیانیه‌ای تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از فلسطین الیوم، در بیانیه جبهه مردمی برای آزادی فلسطین آمده است: ایران با وجود این تحریم جنایت‌کارانه و تأثیرات آن بر اقتصاد کشور، می‌تواند در برابر آن‌ها ایستاده و مانع از تحقق اهداف این تحریم‌ها شود که با هدف تضعیف نقش اساسی ایران در محور مقاومت و مخالفت با اشغالگری اسرائیلی و طرح‌ها و توطئه‌های آمریکا در منطقه اعمال شده است.

این گروه فلسطینی تأکید کرده است که تحریم‌های جدید بخشی از سیاست‌های ثابت آمریکا در برابر همه قدرت‌ها و گروه‌هایی است که مخالف سیاست‌ها و طرح‌های آمریکا در منطقه هستند؛ سیاست‌هایی که در راستای منافع رژیم صهیونیستی است و ترامپ در مقطع کنونی از این تحریم‌ها در راستای تقویت کارت‌های انتخاباتی خود استفاده می‌کند.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین همچنین با جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با این تحریم‌های آمریکا اعلام همبستگی کرده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه شب در بیانیه‌ای با هدف به زانو درآوردن مردم ایران اعلام کرد؛ ۱۸ بانک و نهاد مالی ایرانی را تحریم کرده است.

دولت ترامپ در طول سه سال گذشته، شدیدترین تروریسم اقتصادی را علیه مردم ایران به کار گرفته است و پس از آنکه در سازمان ملل متحد و شورای امنیت
شکست خورد، به هر شکل ممکن در تلاش است تا در مدت باقی مانده به انتخابات آمریکا که احتمال پیروزی در آن را اندک می‌بیند، هرگونه مسیر برای بهبود شرایط و بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای را مسدود کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: