اخبار
نوشتن دیدگاه

کانترپانچ : آیا ترامپ به دلیل شیوع آگاهانه کرونا مجرم شناخته می‌شود؟

اگر ترامپ از نظر جایگاه سیاسی فردی قدرتمند نبود و بیماری مانند ایدز داشت، بی توجهی به دستورالعمل‌های ایمنی از سوی او می‌توانست به عنوان یک جرم تلقی شود.

مسئله ترخیص زودهنگام ترامپ از بیمارستان و احتمال در خطر قرار گرفتن دیگر اطرافیان رئیس جمهور آمریکا و حتی دیگر شهروندان آمریکایی مورد توجه پایگاه خبری -تحلیلی کانترپانچ قرار گرفته است.

در این ارتباط، کانترپانج در گزارشی تحلیلی می گوید: آیا ممکن است که ترامپ به دلیل در معرض خطر قرار دادن آگاهانه دیگران در ارتباط با ابتلا به یک بیماری مورد اتهام قرار گیرد؟

اگر ترامپ از نظر جایگاه سیاسی فردی قدرتمند نبود و بیماری مانند هپاتیت و یا ایدز داشت، بی توجهی به دستورالعمل های ایمنی از سوی او می توانست به عنوان یک جرم تلقی شود.

براساس قوانین و دستورالعمل‌هایی که جمهوری خواهان و هم حزبی های ترامپ به شدت از این قوانین حمایت می کنند، اگر ترامپ به اچ آی وی مبتلا باشد و دیگران را آگاهانه در معرض ابتلا قرار دهد، به عنوان یک جرم می تواند به حبس محکوم شود.

از جمله در نیوجرسی، قرار دادن یک فرد در معرض ابتلا به اچ آی وی از سه تا پنج سال زندان خواهد داشت.

البته این بدین معناست نیست که مبتلایان به کرونا را می بایست مجرم در نظر گرفت و جرم نگاری ابتلای کرونا را پیگیری کرد، اما استدلال جمهوری خواهان درباره جرم انگاری مبتلا کردن به اچ . آی . وی (ایدز) درباره ابتلای عمدی به کرونا نیز می تواند قابل انطباق باشد، اما حال شاهد رفتاری دوگانه از سوی جمهوری خواهان هستیم.

از سوی دیگر تا همین چندی پیش، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده بود که گسترش دهنده و شیوع دهندگان کرونا می توانند به اتهام تروریستی محکوم شوند، اما این موضوع در واکنش به رفتار فردی رنگین پوست بود که به صورت پلیس آب دهان ریخته بود و وزارت دادگستری ترامپ در واکنشی تند از احتمال محکومیت تروریستی چنین افرادی خبر داد، اما حال ترامپ با وجود تائید ابتلایش به کرونا از قرنطینه خارج شده و خیلی راحت از پیگیری امور روزانه خود در خارج از قرنطینه خبر داده است.

گزارش در پایان نتیجه گیری می کند که آن چه باعث سکوت جمهوری خواهان نسبت به رفتار و عملکرد ترامپ در برابر گسترش و شیوع آگاهانه کرونا شده است، عملکرد متناقض آن هاست و این گونه رفتار و عملکرد دوگانه از سوی جمهوری خواهان پیشینه بسیاری دارد.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.