گوناگون, سرتیتر

ابتلای دونالد ترامپ  و همسرش به کووید – ۱۹

Sitzes trump w.jpg


ترامپ و کرونا : از تزریق ضدعفونی ‌کننده تا ابتلا

 بیش از دویست هزار جان باخته و شش میلیون مبتلا

ابتلای دونالد ترامپ  و همسرش به کووید –  19


ابتلای دونالد ترامپ به کووید –19  نقطه اوج ماجرای جنجالی او و این بیماری همه‌ گیر جهانی است ترامپ  از همان  اول در گفته ‌هایش ویروس کرونا را کم‌ اهمیت قلمداد می ‌کرد، اما به مرور مجبور شد نظرات خود را  در این خصوص عوض شد. او در تمام مدت ا ز عملکرد دولت خود در موا جهه با کرونا دفاع کرده و پیوسته گفته اوضاع تحت کنترل است.

ترامپ در کنار بوریس جانسون، نخست‌ وزیر بریتانیا و ژائیر بولسونارو، رئیس‌ جمهور برزیل و مودی نخست وزیر هند  از مع دود رهبرانی است که به کووید- 19 مبتلا می‌ شوند و در کنار خا منه ‌ای رهبر ایران از معدود رهبرانی که اظهاراتی خلاف یافته‌های علمی درباره این بیماری داشته‌اند.

 حالا جناب ترامپ  به همراه همسرش مبتلا به کرونا شده است آنهم در شرایطی که بیش از دویست هزار نفر را به کشتن داده و بزعم مردم آمریکا دستا نش بخون  اینهمه انسان آلوده است و باید محاکمه شود  و نباید اجازه داد تا دوبار دیوانه ای چون او افسار کشور را در دست بگیرد . ترامپ ضمن حمله شدید با سازمان جهانی بهداشت و چین تلاش کرد مصیبت بزرگ وارد شده به جا معه آمریکا را سرپوش بگزارد   و فکر کرده بود که  جهان آنقدر بلبشو هست و آمریکای با  قدرت نظامی قادر است همه را منکوب کند اوتا آنجا پیش رفت که چین را که توانست در مدت کوتاهی جمعیت بالای شصت میلیونی را قرنطیه کند و از مرگ و میر  مرد م  در استان هوبی جلوگیری کند  را عمدا مسئله اشاعه  اپید می کرونا را که جهانی شده به  علت ناکار آمدی داخل کشور و منحرف کردن افکار عمومی به چین ربط بدهد  که شدیدا موجب رسوایی این کشور در جهان شده است .

جناب ترامپ در اوج گسترش کرونا در آمریکا  توصیه کرده بود برای مبارزه با کرونا از روغن بنفشه  تا نقره کلوئیدی از هفت درمان تقلبی کرونا دوری کنید و نگران نباشید که ا حتیاجی به قرنطینه کردن نیست . 31 دسامبر از ووهان گزا رش رسید که یک بیماری نا شناخته شبیه ذات الریه  ظاهر شده است در 11 ژانویه  اولین مورد مرگ   ناشی از کرونای کووید 19 در چین تایید شد  در تاریخ 21 ژآنویه اولین مورد کرونا در آمریکا مورد تایید قرار گرفت .

 ترامپ  در این تا ریخ با کبکبه و دبد به شعار داد که مهم نیست و ما قادریم با آن مبارزه کنم و کنترل …. د ر تاریخ 24 ژآنویه ترامپ   گفتت چین به سختی کار کرده تا ویروس کرونا را مهار کند .  آمریکا عمیقا از تلاش و شفافیت آنها متشکر است. همه چیز خوب خواهد بود. به خصوص می‌ خواهم از طرف مردم آمریکا از رئیس‌ جمهوری چین تشکر کنم.

21 ژوئیه ترامپ در مورد استفاده از ماسک تغییر موضع داد و و ادعا کرد که خودش ما سک خواهد زد و از مردم خواست تا از او طبعیت کنند  03  اوت جناب ایشان فرمودند فکر میکنم ما داریم کرونا را کنترل میکنیم . 31 اوت ترامپ ادعا کرد ما خوب عمل کردیم  امیدوارم زمانی محود شود و کار ما خوب پیش رفته است . او گفت که با وجود ا ینکه خوب کار کرده ایم مورد تشویق قرار نگرفته ایم و هیچ کشوری بما اعتباری نداده است منظورش این بود که مورد تشویق قرار نگرفتیم .

آنهم در زمانی که در آمریکا بسرعت در حال گسترش بود . 30 ژآنویه سازمان جهانی بهداشت  اعلام کرد که شیوع کرونا موجب وضعیت اضطرابی در جهان شده است. از تاریخ 31 ژآنویه آمریکا ورود مسافران چینی را متوقف کرد  در 6 فوریه اولین تلفات ناشی از کرونا در آمریکا برملا شد. اما امریکا همچنان از چین و شخص رئیس جمهور این کشور در مبارزه با کرونا در چین و جهان ستایش کرد و شی جیگ پین را رئیس جمهوری هشیا رقوی و متمرکز و هدایت درست  برعلیه ویروس کرونا دا نست .

ترامپ بازهم در تاریخ 23 فوریه ادعا کرد که ما در این کشور یعنی آمریکا همه چیز را خیلی خیلی در کنترل داریم  و چند روزبعد ادعا کرد  کرونا محو خواهد شد یک روز مثل معجزه محو میشود . ترامپ ویروس کرونا را مضحکه دمکراتها قلمداد کرد و ادعا کرد که با مقایسه کرونا با انفلو آنزا محدودیتی برای مهار آن اعمال نمیشود .

 با اعلام همه گیری کرونا سازمان جهانی بهداشت وابسته به سازمان ملل متحد  جهانی شدم کرونا  کوو ید – 19 را رسما یک ویروس همه گیری جهانی اعلام کرد.  19 مارس ترامپ کرونا را ویروس چینی نامید  . البته با تدوین استراتژِی مذهبی نوع اوانگلیستی افراطی تیم ترامپ در دام  تشدید تضادها در غلطید در واقع تیم وزرای کشور شا مل پمپئو وزیر امور خارجه که خود سکاندار سازمان امنیتی  مخوف سی آی ای این کشوربود  سیاست تا زه ای در پیش گرفتند   تا کاسه کوزه ها را بر سر چین بشکنند  شبیه سیاستی که آلمان هیتلری در مورد اتحاد با فرانسه بکار برده بود و فرانسه را تسلیم خود کرده بود .  

جالب اینکه ترامپ  وقتی گسترش کرونا را دید وحشت زده دست بدامن  هیدورکسی کلروکین  زد و ادعا کرد که این دارو  شفای درد است و کرونا را نا بود میکند  بدون آنکه اثر دارو به ا ثبات رسیده باشد . مجددا  جناب ترامپ  دسته کلی دیگری به آب داد و راجع به ماسک  هم  گفت  کاری است داوطلبانه  برنند و یا نزنند  با این سیاست نداشته و اطلاعات نا درست و غیر علمی قربانیان کرونا از مرز ده هزار نفر گذشت .

آوریل ترامپ: من دیده‌ام که ماده ضدعفونی ظرف یک دقیقه نا کارش می‌ کند، فقط یک دقیقه. این ادم بیسواد ادعا کرد که  باید راهی باشد که ماده ضدعفوتی را تزریق کنیم داخل بیمار یا کاری شبیه تمیز کردن. ترامپ دیرتر با بیشرمی ادعا کرد که هدف تشویق به تزریق مواد ضدعفونی نداشته و صحبت‌هایش طعنه‌ آمیز بوده.

جناب ترامپ دوباره  ادعا کرد که آمریکا رهبر جهان در مبارزه با ویروس کروناست آنهم در شرایطی که کشورهای جهان مدام آمریکا را به سخره گرفته وبه ریشش می خندیدند .

 در 21 ما رس در جریان یک با زدید از کارخانه ای گفت آن پشت که بود یم  ماسک زد ه بودم  و نمی خو استم  از جلو به آنها لذت دیدن خودم با ماسک  را بدهیم  دیگر قضا وت با شماست  تعجب ندارد این آدم رئیش جمهور آمریکاست؟

 

ضمیری برلن   (03.10.2020)