رسانه ها

اردوغان غیرمستقیم بند را آب داد؛ آذربایجان شروع کننده جنگ بوده است!

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اقدامات گروه مینسک درباره بحران ۳۰ ساله قره باغ گفت: این گروه که متشکل از آمریکا، روسیه و فرانسه است طی ۳۰ سال گذشته نتوانسته مسئله را حل کند، حالا به باکو توصیه می‌کند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی با اشاره به درگیری اخیر جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفت: بار دیگر حمله ارمنستان را محکوم می کنیم. باید بحران در منطقه که با اشغال قره‌باغ کوهستانی آغاز شد، هر چه سریعتر پایان یابد.

وی با اشاره به اقدامات گروه مینسک اظهارداشت: این گروه که متشکل از آمریکا، روسیه و فرانسه است طی 30 سال گذشته نتوانسته مسئله را حل کند، حالا به باکو توصیه می کند. الهام علی اف نیز گویی باید به آنها حساب پس بدهد. باکو پس از نا امید شدن از شما ناچار شده که گلیمش را خودش از آب بیرون بکشد.

با این جمله عملاً اردوغان اعتراف می کند که دولت آذربایجان پس از ناامید شدن از تمامی گفتگوها و همکاری با گروه مینسک تصمیم گرفته که کار را یکسره کند – این برخلاف ادعای دولت آذربایجان است که می‌گوید ارمنستان آغاز کننده جنگ بوده است – بر اساس اعتراف غیرحرفه‌ای اردوغان این آذربایجان است که می‌خواهد کار را یکسره کند و کسی که کار را یکسره می کند کسی است که گام اول را برمیدارد یعنی جنگ را آغاز می‌کند