اخبار
نوشتن دیدگاه

از چرندیات جدید ترامپ: در آمریکا نژادپرستي وجود ندارد

به نقل از شبکه تلویزیونی ای بی سی نیوز، ترامپ مدعي شد در آمريکا مشکل نژاد پرستي وجود ندارد. در يک برنامه تلويزيوني، یکی از حاضران از ترامپ پرسید:شما هنوز نتوانسته اید به این مسئله بپردازید و تصدیق کنید که در آمریکا یک مشکل نژادی وجود داشته است.
و ترامپ پاسخ داد:اگر بروید و نگاه کنید، امیدوارم مشکلی به نام نژاد در آمریکا وجود نداشته باشد. من احترام زیادی برای همه نژاد‌ها، برای همه قائلم. این کشور بخاطر آن عالی است.
مجری: حتی قبل از همه گیری، متوسط درآمد خانواده‌های سیاهپوست نیمی از درآمد سفیدپوستان بوده است.
ترامپ:من فقط می‌توانم آن را با گذشته مقایسه کنم. جامعه آمریکایی‌های آفریقایی تبار هم اکنون از نظر بیکاری، مالکیت خانه، حتی از نظر جرم، بهتر از گذشته است.
یکی ديگر از حاضران گفت: با توجه به اعتراضات مداوم پیرامون مرگ جورج فلوید، برونا تیلور، و تیراندازی اخیر جیکوب بلیک، آیا احساس می‌کنید که بی عدالتی نژادی در این کشور اتفاق می‌افتد؟ و اگر چنین است، برای رفع آن‌ها چه کاری می‌توان انجام داد؟
ترامپ:خوب، من فکر می‌کنم آن‌ها حوادث غم انگیزی بودند، و باید توجه داشته باشیم که اگر به پلیس نگاه کنید، آن‌ها یک کار خارق العاده انجام می‌دهند. شما افرادی خواهید داشت که با مردم شوخی می‌کنند، اشتباه می‌کنند، و آن اتفاق می‌افتد. این اتفاق در جایی رخ می‌دهد که آن‌ها باید سریع تصمیم بگیرند و برخی اتفاقات بد رخ می‌دهد؛ و همچنین سیب بدی در سبد خود دارید، اما ۹۹ ٪ افراد عالی دارید. من نیرو‌های پلیس را به خوبی می‌شناسم و فکر می‌کنم تقریبا اگر به هر یک از آن‌ها نگاه کنید، بسیاری از آن‌ها مورد تأیید من واقع شده اند، و این افراد بزرگی هستند من این را می‌گویم، اگر قصد دارید جلوی جرم را بگیرید، ما باید به پلیس احترام بگذاریم که شایسته آن‌ها است. آن‌ها در بسیاری از مکان‌ها کارهاي خارق العاده‌ای انجام داده اند.
مجری برنامه گفت: اما بسیاری از مردم بر اساس آمار معتقدند که، سیاه پوستان آمریکایی، بیش از سه برابر بیشتر از سفیدپوستان آمریکایی توسط پلیس کشته می‌شوند. این نشان می‌دهد که یک مشکل بومی سیستماتیک است. آیا باور دارید؟ برای رفع آن چه کاری انجام می‌دهید؟
ترامپ: ما باید ببینیم که آمار و نظرسنجي چه می‌گوید. من فقط یک نظرسنجی دیدم که در آن آمریکایی‌های آفریقایی تبار و سیاه پوستان ۸۱ ٪ موافق داشتن پلیس بیشتر هستند. آن‌ها پلیس بیشتری می‌خواهند. آن‌ها محافظت می‌خواهند.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.