اخبار
نوشتن دیدگاه

احتمال شیوع کرونا از دسامبر سال گذشته در لس آنجلس

دانشگاه کالیفرنیا واقع در لس آنجلس 10 سپتامبر اعلام کرد با توجه به آنکه از اواخر دسامبر سال گذشته میزان مراجعه بیماران مبتلا به سرفه و نارسایی حاد تنفسی به بیمارستان این دانشگاه مراجعه کردند در مقایسه با سالهای گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته، محققان این دانشگاه حدس می زنند که کروناویروس پیش از تأیید رسمی اولین مورد در آمریکا در لس آنجلس شیوع یافته بوده است.

در جدیدترین بررسی این دانشگاه، محققان این دانشگاه به اتفاق همکاران خود از دانشگاه واشنگتن بیش از 10 میلیون پرونده الکترونیکی بیماران از اول دسامبر 2019 تا 29 فوریه 2020 به بیمارستان دانشگاه کالیفرنیای لس آنجلس مراجعه کرده اند را مورد ارزیابی قرار دادند و با پرونده های مدت مشابه 5 سال پیش از آن مقایسه کردند.

نتیجه بررسی نشان می دهد از 1 دسامبر 2019 تا 29 فوریه 2020، درصد بیمارانی که با علامت سرفه به بخش سرپایی بیمارستان مراجعه کرده اند، نسبت به مدت مشابه در پنج سال گذشته به میزان بیش از 50 درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، درصد بیمارانی که طبق گزارش بخش اورژانس بیمارستان در این مدت با علامت سرفه به آن بخش مراجعه کردند، و درصد بیمارانی که با علامت نارسایی حاد تنفسی بستری شده اند نیز در مقایسه با مدت مشابه پنج سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

محققان می گویند همین موارد نشان می دهد پیش از شناسایی نخستین موارد ابتال به کروناویروس در آمریکا و توانایی این کشور در تشخیص آن، ممکن است این بیماری در جامعه آمریکا شیوع یافته باشد.

رادیو بین‌المللی چین

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.