اخبار
نوشتن دیدگاه

واکنش چین به انتشار گزارش توسعه نظامی و امنیتی چین توسط ارتش آمریکا

وو چیان سخنگوی وزارت دفاع چین روز یکشنبه 13 سپتامبر 23 شهریور در واکنش به انتشار گزارش توسعه نظامی و امنیتی چین توسط وزارت دفاع آمریکا گفت: موضوع این گزارش نمونه دیگری از اتهام زنی و سیاهنمایی چین از سوی آمریکاست و آمریکا در 20 سال گذشته پیوسته با انتشار چنین گزارشهایی، قلدری و رویکرد تحریک آمیزی از خود نشان داده و به شدت روابط نظامی دو کشور را خدشه دار کرده است.

وو چیان در اشاره به تحریف روابط بین حزب کمونیست و ارتش چین در این گزارش و جوسازی درباره «تهدید نظامی چین» گفت: بر اساس قانون اساسی جمهوری خلق چین، ارتش آزادیبخش خلق چین تحت رهبری حزب کمونیست کشور قرار دارد و نیروهای مسلح جمهوری خلق چین به مردم کشور متعلق و تابع است.

وی افزود که چین بر راه توسعه صلح آمیز و سیاست دفاعی نظامی پایبند بوده و توسعه قدرت نظامی کشور کاملاً برای حفظ حق حاکمیت، امنیت و منافع توسعه خود صورت میگیرد و علیه هیچ کشور دیگری نیست و تهدیدی علیه هیچ کشوری نخواهد بود.

سخنگوی وزارت دفاع چین یادآوری کرد که آمریکا در 20 سال گذشته، جنگها و عملیات نظامی غیرقانونی علیه کشورهایی همچون عراق، سوریه و لیبی برپا کرده که موجب کشته شدن بیش از 800 هزار و آواره شدن میلیونها نفر شده است. واقعیات سالهای اخیر ثابت کرده است که آمریکا برپاکننده اصلی ناآرامی و آشفتگی در مناطق مختلف، ناقض نظم بین المللی و تخریب کننده صلح جهان بوده است

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.