رسانه ها

جبهه خلق برای آزادی فلسطین: فلسطین در کنار ملت یمن برای شکست قطعی ائتلاف عربستان ایستاده است

«أبو أحمد فؤاد» معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین بر حمایت فلسطینی‌ها از ملت یمن در رویارویی با ائتلاف متجاوز عربستان سعودی و شکست آن تاکید کرد و گفت که فلسطین در کنار ملت یمن ایستاده است.

«أبو أحمد فؤاد» در گفت‌وگو با شبکه المسیره تاکید کرد: «حملات شدید ائتلاف سعودی به یمن شکست خواهد خورد و حمایت یمن از فلسطین نشان دهنده تمایز مردم یمن در حمایت از مردم فلسطین با وجود همه شرایطی است که آنها پشت سر می‌گذارند».

این شخصیت فلسطینی درباره روند سازش برخی رژیم‌های عربی با رژیم اسرائیل گفت: «آمریکا قانونی را در منطقه وضع کرده است که بقای هیچ حاکم عربی را جز با تأیید رژیم صهیونیستی تضمین نمی‌کند و هر کسی که بخواهد حکومت خود را حفظ کند باید در کنار اسرائیل باشد».


«عزام احمد» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش و کمیته مرکزی جنبش فتح از تشکیل رهبری ملی واحد برای مقاومت مردمی در فلسطین خبر داد.

«عزام احمد» در گفتگو با تلویزیون فلسطین خواستار پایان شکاف و اختلاف بین فلسطینی‌ها شد و تأکید کرد: همین امروز باید دودستگی و اختلافات پایان یابد و آشتی و شراکت ملی محقق شود.

وی تصریح کرد: مسئله برگزاری انتخابات یکی از موضوعاتی است که در نشست رهبران گروه‌های فلسطینی در بیروت و رام‌الله نیز در مورد آن گفتگو شد و قبل از شیوع کرونا نتایج مثبتی هم در این باره به‌دست آمده بود.

عزام احمد اعلام کرد: طی روزهای آینده در مورد شیوه تعامل با اتحادیه عرب و کشورهای عادی‌کننده روابط با رژیم اسرائیل تصمیم‌گیری خواهیم کرد.