کوبا, رسانه ها

تحریم رسانه‌ای موفقیت‌های کوبا در مقابله با کرونا

مجله هفته، هاوانا ، کوبا ، 4 سپتامبر (ACN)وزیر امور خارجه کوبا ، برونو رودریگز پاریلا روز جمعه در توییتر بایکوت رسانه ای موفقیت های کوبا را محکوم کرد. او در نوبت خود نوشت، نادیده گرفتن یا محکوم کردن موفقیت های کوبا در مقابله با بیماری همه گیر COVID-19 بخشی از محاصره رسانه ای در سطح بین المللی است ،

رودریگز پاریلا اظهار داشت که دانشمندان کوبایی پیشرفت های خود را با جهان به اشتراک می گذارند ، پروتکل های خود را علیه بیماری همه گیر در اختیار همگان قرار میدهند و نتایج بدست آمده از داوطلبان واکسیناسیون را منتشر می کنند ، با این حال ، اطلاعات کمی از این فعالیت ها در جهان منعکس میشود.
کوبا تنها کشوری در آمریکای لاتین است که دارای یک پروژه تولید واکسن COVID-19 در فعلا در مرحله آزمایش بالینی است. این پروژه توسط سازمان بهداشت جهانی تأیید شده است ، پروسه پس از واکسیناسیون در مورد دو گروه از افراد روند‌ی موفقیت آمیز بوده است ، اما در سطح بین الملل بازتاب این موفقیت‌ها در رسانه های بزرگ دچار کمبود و رخوت است .
روز پنجشنبه ، کارشناسان کوبایی پیشرفت این واکسیناسیون آزمایشی (SOBERANA 01) را در نمایندگی سازمان بهداشت پان آمریكا معرفی کردند.
در یک کنفرانس ویدیویی مشترک با کارشناسان سنگالی ، متخصصان کوبائی به طور گسترده ای در مورد پروتکل های پزشکی ، محصولات بیوتکنولوژی کوبا و نتایج مثبت آنها ، با چشم انداز همکاری دوجانبه و تبادل علمی ، گفتگو کردند.