رسانه ها

گیزی: مسمومیت «ناوالنی» شاید توطئه علیه طرح گاز روسیه- آلمان باشد  

روزنامه دی ولت – ترجمه رضا نافعی

آینده ما


در حالی که بسیاری از سیاستگران آلمان با متهم کردن روسیه به مسموم کردن ناوالنی روسیه را بشدت مورد حمله قرار می دهند حزب چپ آلمان نظر دیگری دارد. «گئورگور گیزی» رهبر سابق فراکسیون حزب چپ در پارلمان آلمان بعید نمیداند که کل ماجرا توطئه ای ساخته و پرداخته مخالفان ایجاد لوله انتقال گاز از روسیه به آلمان باشد.

گیزی هشدار می دهد و از محکوم کردن نابجای پوتین برحذر می دارد و می گوید «ما اصلا نمیدانیم عامل مسموم کردن ناوالنی چه کسی بوده است اما به این تصور دامن زده می شود که دولت روسیه عامل این کار بوده است. اما این نیز می تواند باشد که یک مامور امنیتی که کنترل خود را از دست داده است این کار را کرده باشد. گیزی این نظر را مطرح ساخت که چه بسا توطئه ای در کار بوده است و می تواند کار کسی باشد که مخالف ایجاد لوله برای رساندن گاز از روسیه به آلمان بوده است. یا کسی بوده است که مامور دشمن بوده که می خواسته قتلی صحنه سازی شود تا بعدا آن را به گردن دولت روسیه انداخته و مناسبات و روابط سیاسی آلمان و روسیه را تیره سازد.»

گیزی گفت: نخست باید روسیه خود دست به تحقیق بزند . در مورد جمال قاشقچی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی که بقتل رسید نیز «هیچگاه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی مسئول این کار دانسته نشد».

https://www.welt.de/politik/deutschland/article215033894/Nawalny-Gregor-Gysi-verdaechtigt-Nord-Stream-2-Gegner-n

۱ دیدگاه

 1. آقای گیزی من باید دو تا دست گل نثار شما نمایم.
  اولی برای مقام شامخی که نزد روزنامه «دی ولت»‌ صدای سرمایداران بزرگ آلمان بدست آورده اید که شمارا چنین ستو ده اند.!
  دست گل دوم را برای ستایش دی ولت از شما از دهان شویبله وزیر اقتصاد وقت و همه کاره سازمان وصول کننده بانک مرکزی اروپا «ESM» و یکبار هم از زبان دویچه بانک آلمان زمانی که شما سپراس را ستودید و راهنمای چپ ها در آلمان دانستید.
  از کرامات آقای گیزی ما چه عجب / کرد مشت باز و گفت وجب!
  شما فرموده اید:«یا کسی بوده است که مامور دشمن بوده که می خواسته قتلی صحنه سازی شود تا بعدا آن را به گردن دولت روسیه انداخته و مناسبات و روابط سیاسی آلمان و روسیه را تیره سازد.» چرا بصورت سوالی امر روشن این چنینی را مطرح میکنید؟ آیا خجالتی شده اید؟
  در ضمن آقای گیزی برای درست کردن ابرو چشم را کور ننمایید و پشت سر مردم معامله مسموم نکنید. «با اره تکه تکه کردن خاشقچی» بدست بن سلمان چه ربطی به «خواست کشتن» یک لومپن پرولتاریا توسط پوتین دارد که امپریالیستهای غربی باری دیگر گل منار کرد اند، تا شاید بتوانند طناف ناتو را بدور روسیه تنگ تر کنند؟
  باز هم آقای گیزی فراموش نکنید شما با هیچ طرفندی نمیتوانید سران غربی را ارشاد نمایید که نسبت به آقای پوتین نامهربان نباشند! زیرا آنان چنان ناتوان گردیده اند که هیچ گونه شانسی حتی در مقابل ایران و مقاومت مردم فلسطین و مردم مبارز عرب ندارند، هرچند دست به هر خاشاکی چون اردوغان می اندازند تا شاید چند صباحی به خونریزی های خود در منطقه ادامه دهند.

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.